Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parola: İzmir'de dönüşüm

İzmir Ticaret Odası seçimlerinde başkan adaylığını yaklaşık 8 ay önce açıklayan Necip Nasır, Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş'a bugüne kadar yaptıkları için teşekkür etti, İzmir için değişim zamanının geldiğini belirtti

Giriş Tarihi: 4.5.2013
İzmir Ticaret Odası seçimlerinde başkan adaylığını yaklaşık 8 ay önce açıklayan Necip Nasır, Ekrem Demirtaş'a bugüne dek yaptıkları için teşekkür ederek, İzmir için değişim zamanının geldiğini söyledi. "İzmir'de dönüşüm, İTO'da değişim" parolası ile hazırlandıkları seçimde son dönemece girdiklerini aktaran Nasır, Demirtaş'ın kendi isteğiyle görevi bırakarak yeni yönetim anlayışının ortaya konulmasının zamanının geldiğini de söyledi. İTO üyeleri ve İzmir'in paylaşımcı, adaletli, demokratik, üyelerinin çıkarını her şeyin üstünde gören, tüm sektörlerin haklarını savunan bir İTO görmek istediklerini ifade eden Necip Nasır "Artık İzmir için dönüşüm, İTO için değişim zamanıdır. Kadroların yenilendiği, yeni proje ve yeni kanaat önderlerinin, kentin geleceğini planlayacağı kollektif bir yönetim anlayışının egemen olacağı yeni bir dönemin kapıları açılıyor. İTO ve İzmir'in çıkarları, Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olma gurur ve onurunu layığıyla taşıyacak Akdeniz yıldızı İzmir'in, değişim ve dönüşüme eskisinden çok daha fazla ihtiyacı var" diye konuştu. Nasır, bu süreçte anahtar kelimenin yönetişim olduğunu belirterek, "Yönetim kurulu üyelerinin tamamının Yönetim Kurulu Başkanı olabileceği bir sistem olan yönetişim anlayışını İTO'da hakim kılacağız. Yönetim Kurulu Başkanı, koordinasyon görevi gören bir koordinatör olacak. Katılımcı, demokratik, hesap verebilir adaletli bir yönetim anlayışı ile hareket ederek İzmir'de dönüşümün, İTO'da değişimin gerçekleştiği tarihi bir seçim gerçekleştireceğiz" dedi. İTO Başkan Adayı Necip Nasır, bu zorlu göreve Başkan Ekrem Demirtaş'ın tek adam zihniyetine son vermek amacıyla talip olduğunu söyledi. Kent ekonomisinin büyümesinin önündeki engelleri kaldırmak için İTO'ya önemli görevler düştüğünü kaydeden Nasır, son 2 yılda 102 bin kişinin İzmir'den başta İstanbul olmak üzere diğer kentlere iş aramak için gittiğine dikkat çekerek, "70 bin kişilik işadamı ordusu ile İTO, 200 kişilik büyük Ar- Ge ekibini kullanamıyor. 2 yıl içinde İzmir'den 102 bin beyin göçü oldu. Dünyanın en güzel kentinden çocuklarımızın ayrılmasını değil, aksine cazibe merkezi haline getirilerek, yarınlar için yaşanabilir kent olmasını istiyoruz" diye konuştu.

HESAP VEREN YÖNETİM

Bu hedefe ulaşmada İTO'ya düşen görevlere dikkat çeken Nasır, "İzmir'in bu gelişiminin üzerindeki en büyük engel ise tek adam anlaşıyı ile 21 yıldan bu yana odanın başında olan Ekrem Demirtaş'tır. İTO Başkanı'nın, İTO 'daki yönetim anlayışının değişimi, toplumsal bir sorumluluk halini aldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parola: İzmir'de dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN