Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır'a, AK Parti'nin Meclis Grubu da gidecek

AK Parti İl Başkan Yardımcısı, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Yusuf Kenan Çakar, "Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 23 Mayıs'ta yapacağı Diyarbakır ziyaretine meclis grubu olarak katılacağız"dedi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
AK Parti İl Başkan Yardımcısı, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Yusuf Kenan Çakar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 23 Mayıs'ta yapacağı Diyarbakır ziyaretine meclis grubu olarak katılacaklarını söyledi. Çakar, "Bu anlamlı ziyaret tüm illerimizin arasında kurulması gereken gönül köprüsü için atılmış önemli bir adımdır. Bu ziyaret aynı zamanda İzmir'in demokrat kimliğini öne çıkaracak bir girişimdir. Barış sürecinde kalma gayreti içinde olanlara örnek olacak bir ziyarettir. Kocaoğlu'nun, 'barış sürecine katkı koymak gerekir' şeklindeki sözleri bu ziyaretin önemini artırıyor. AK Parti grubu olarak bu ziyarete katılarak İzmir-Diyarbakır kucaklaşmasında biz de yerimizi alacağız" dedi. AK Parti 43. İl Danışma Toplantısı Balçova Termal Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri katıldı. Burada konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İzmir'de son yerel seçimlerde el ettikleri başarı ile çıtalarını hızla yükselttiklerini belirterek, "Çünkü İzmirliler ile birlikte ülkemizin 76 milyonuna karşı mesulüz. İstişare mekanizmasını da sürekli ve etkin şekilde tutuyoruz ve tutmalıyız. 'İşleri güçleri bitireyim. Akşam geçerken de partiye uğrayayım' dersek bu siyaset olmaz. Böyle hizmet anlayışı olmaz. Bize düşen görev İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçe belediyesinin kazanılması ve bu belediyelere ak belediyecilik bayrağının dikilmesidir" dedi.

KARALIYORLAR

CHP'nin bütün belediyeleri kaybetme korkusuyla karalama siyasetine başvurduğunu öne süren Akay, "Metro için verilen bitiş tarihlerini, hatta başlama tarihini bile unuttuk. Ama İzmirliler unutmaz. Metronun hesabını sandıkta soracaklardır. Onlar hala bir metroyu bitiremediler. Hatay esnafının isyanını duymazdan, İzmirliler'in göle dönen sokaklarda yürüdüğünü görmezden geliyorlar. Beceriksizliklerini gizlemek, her şeyden kaçmak için ise kolay yolu bulmuşlar. Kirlenen her gün pis kokular yayan körfezden de mi Ankara sorumlu? AK Parti'nin hizmetlerini ve belediyecilik anlayışını bıkmadan usanmadan İzmir'e anlatacağız. 30 Mart 2014 sabahı İzmir özlediği ve beklediği hizmeti Ak belediyecilikle almaya başlayacak. Bıkmayacağız, usanmayacağız, yüz çevirmeyecek, tekrar tekrar anlatacağız. Unutmayın, su damlaya damlaya sabırla mermeri nasıl işliyorsa, nasıl deliyorsa aynı şekilde, sabırla hizmetlerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Teşkilat olarak bizi çok yoğun bir mesai bekliyor. Mesul olduğunuz işle meşgul olunuz" dedi.

DAVET KOCAOĞLU'NDAN
AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Kenan Çakar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun aralarında sivil toplum kuruluşları, üniversite ve siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 200 kişiyle 23 Mayıs'ta Diyarbakır'a gideceğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Kocaoğlu, bu konuda bize de davetiye gönderdi. Davetiye de benim hoşuma giden cümleler yer alıyor. Burada ülkemizde kalıcı barışın sağlanması sürecine önemli bir katkı olacağı vurgulanıyor. İnsanlarımızın birbirini daha iyi anlayacağı ifade ediyor. Bu anlamlı ziyaret tüm illerimizin arasında kurulması gereken gönül köprüsü için atılmış önemli bir adımdır. Bu ziyaret aynı zamanda İzmir'in demokrat kimliğini öne çıkaracak bir girişimdir. Kocaoğlu'nun, 'barış sürecine katkı koymak gerekir' şeklindeki sözleri bu ziyaretin önemini artırıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'a, AK Parti'nin Meclis Grubu da gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN