Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e tarım zirvesi

Yatırımcılara fırsatlar sunması beklenen zirve, 14 Haziran tarihinde Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile tarım sektörü temsilcilerinin katılımıyla yapılacak

Giriş Tarihi: 5.5.2013
AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli'nin Nisan ayında İzmirli gıda ve tarım sektörünün temsilcileriyle birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'i ziyaretleri sırasında İzmir'de yapılması kararlaştırılan tarım zirvesinin tarihi belli oldu. 14 Haziran'da Bakan Mehdi Eker'in başkanlığında, bakanlık bürokrasisi ve tarım sektörünün temsilcilerinin katılımıyla "İzmir Tarım Zirvesi" yapılıyor.

TARIMIN BAŞKENTİ
İlknur Denizli'nin öncülüğünde İzmir tarımının talep ve sorunlarını aktarmak için Ankara'ya giden sektör temsilcileriyle yapılan toplantıda İzmir tarımının geleceğinin planlanacağı, yeni bakış açılarının, tarım ve gıdada inovasyonun, katma değeri yüksek üretim yöntemlerinin ortaya konulacağı bir zirve yapılması konusunda ortaya çıkan mutabakat sonucunu verdi. Bakan Mehdi Eker, Türkiye ve İzmir tarımı açısından son derece önemli olan zirvenin tarihini 14 Haziran olarak belirledi. Bu zirvenin yapılması için İzmir'in tarım sektörü temsilcileriyle birlikte çok çaba harcayan İlknur Denizli tarım zirvesinin tarihinin belli olmasının son derece önemli olduğunu belirtti. Denizli, "İzmir'in tarım ve gıda dünyasını temsilcileriyle ele ele vererek İzmir'de bir tarım zirvesi yapılmasını sağladık. Türk Tarımı'nın başkenti İzmir'e gösterdikleri yakın ilgi ve İzmir tarımına duydukları güven için bakanımız Mehdi Eker'e İzmirliler adına teşekkür ediyorum" dedi. Denizli, zirvenin detaylı programının önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağını belirterek şunları söyledi: "Zirve tarihinin belirlenmesinin ardından özel sektör ve kamu temsilcileri ile üniversite temsilcilerinden çalışma grupları oluşturulacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e tarım zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN