Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hıdırellez coşkusu

Baharın müjdecisi Hıdırellez, İzmir'de yine büyük bir coşkuyla kutlandı. Kentin farklı noktalarında etkinlikler düzenlendi. AK Parti Milletvekili İlknur Denizli, Roman vatandaşlarla bir araya geldi

Giriş Tarihi: 7.5.2013
AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Ege Roman Dernekleri Federasyonu'nu ziyaret etti. Denizli, dernek başkanları ile Roman vatandaşlarla yürütülen projelerde gelinen aşamayı değerlendirdi ve gelecekte yapılacak projeler üstünde karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Denizli, Roman kadınlara mikrokredi için çalıştıklarını belirterek, Roman kadınların girişimci olacağını belirtti. Romanların içine kapalı sosyal yaşamalarını birçok problemi de beraberinde getirdiğine değinen Denizli, "Kültürel etkileşim gerekli. Bunun için diğer sivil toplum örgütleri ve hemşeri dernekleri ile iletişime geçilecek. Mahallelerde karşılıklı ziyaretler yapılacak" dedi. Gelecekte yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduğu toplantıdan Roman Dernekleri'nin başkanları son derece memnun ayrıldı.

FENERLER GÖKYÜZÜNÜ AYDINLATTI
Çay ve simit eşliğinde yapılan toplantının ardından İlknur Denizli gece Roman vatandaşlarımızla birlikte Hıdırellez şenliğine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Gündoğdu Meydanı'nda düzenlediği Roman Ateşi Festivali, meydanı dolduran İzmirliler'e unutulmaz bir gece yaşattı. Baharın, gençleşmenin ve yenileşmenin başladığı gün olarak kabul edilen Hıdırellez kutlaması kapsamında, Balkanlar'ın meşhur virtüözü Ivo Papazov sahne aldı. Gökyüzüne bırakılan binlerce ışıklı balon da, İzmir semalarını aydınlattı. İzmirliler de bu coşkuya hazırladıkları dilek fenerlerini gökyüzüne salarak eşlik etti. Bir başka etkinlikte de Turkuaz City'de 'Dilekleriniz kabul, Eğlenceniz Bol Olsun' adı altında düzenlendi. Turkuaz City nin başarılı solistlerin den Mikrop Hikmet, temposu yüksek şarkılar söyleyerek herkesi coşturdu. Ateşin üzerinden atlayan vatandaşlar dilek tutmayı da ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hıdırellez coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN