Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yorgancılar rakipsiz

Giriş Tarihi: 10.5.2013

EBSO 2013-2016 dönemi yönetim organlarını dün seçti. Ender Yorgancılar rakipsiz bir şekilde yeniden EBSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. 3 adayın yarıştığı EBSO Meclisi Başkanlığı seçimini ise Salih Esen kazandı.

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda 64 Meslek Komitesi'nden EBSO Meclisi'ni oluşturan 130 üye, saat 09:00-14:00 arasında EBSO'yu önümüzdeki 4 yıl boyunca yönetecek Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Disiplin Kurulu'nu seçti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde EBSO'yu temsil edecek 22 delege de belirlendi. Ender Yorgancılar'ın yeni yönetim kurulunda çok fazla bir değişiklik olmadı. Önceki yönetim kuruluna yedekten giren Yıldıray Yalınız ve Tuncer Vardarcı ile Meclis üyesi seçilemeyen Bayram Talay'ın yerine Ateş İlyas Demirkalkan, İbrahim Deniz Gündüz ve Hakan Ürün listeye girdi. Yeni yönetim kurulunda yer alması beklenen Berkay Eskinazi, yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ın hazırladığı yönetim kurulu listesinde her sektörden temsilcilerin yer alması dikkat çekti. Makine ve otomotiv sektöründen İbrahim Gökçüoğlu, plastik sektöründen Erdoğan Çiçekçi, iklimlendirme sektöründen Hüseyin Vatansever, gıdadan Haluk Tezcan, inşaattan Muhsin Dönmez, deri sektöründen Eyüp Sevimli, tekstilden Ateş İlyas Demirkalkan, elektrik- enerji sektöründen İbrahim Deniz Gündüz, kuyumculuk sektöründen Kamil Porsuk, madencilikten ise Hakan Ürün listede yer alan isimler oldu. Yönetim Kurulu seçimlerinde 130 meclis üyesinden 126'sı oy kullanılırken, bir oy boş çıktı. Oylamada liste üzerindeki çizikler dikkat çekti. Ender Yorgancılar 115, İbrahim Deniz Gündüz 119, Hakan Ürün 120, İbrahim Gökçüoğlu ve Erdoğan Çiçekçi 122, Kamil Porsuk ve Haluk Tezcan 123, Eyüp Sevimli ve Muhsin Dönmez 124 oy alırken, Hüseyin Vatansever ve Ateş Demirkalkan 125 oyla en çok oyu alan yönetim kurulu üyeleri oldular. Seçim sonrasında kullanılan oyların 115'ini alan Ender Yorgancılar, "ğer beni çizenler kendilerine güvenseydi karşıma rakip olarak çıkarlardı" dedi.

"AHDE VEFA VARDIR"
Yorgancılar, "Gördüğünüz gibi seçim son derece sakin bir ortamda geçti. Bu da 25 yıl aradan sonra benim tek başıma adaylığım sonucunda ortaya çıktı. Geçtiğimiz dönemki çalışmalarımızın hem şahsıma hem de yönetim kurulu arkadaşlarımıza gösterilmiş olan güvenin neticesidir bu. Önümüzdeki 4 yılda EBSO'yu daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız" diye konuştu. Yorgancılar, ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Atıl Akkan ve eski yönetim kurulu üyesi Bayram Talay'ı Disiplin Kurulu'nda yer verdi. Disiplin Kurulu Atıl Akkan, Bayram Talay, Şener Gencer, Orhan Köymen, Ertuğrul Doğuç, Fevçi Çakaloğlu'ndan oluştu. TOBB Genel Kurul delegeleri arasında Nedim Uysal, Mustafa Dirin, Mustafa Güçlü, Ömer Kaplan, Kenan Lider, Hüseyin Uğur, Ahmet Taşpınar, İbrahim Gökçüoğlu, Haluk Tezcan, Metin Akdaş da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorgancılar rakipsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN