Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş 9. kez İTO Başkanı oldu

1992'den bu yana yapılan tüm seçimlerde olduğu gibi yine Ekrem Demirtaş İTO Başkanı seçildi. Demirtaş 98 oy alırken, rakibi Necip Nasır 78 oyda kaldı

Giriş Tarihi: 12.5.2013
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 1992 yılından bu yana girdiği seçimlerde olduğu gibi, dün de kazanan taraf oldu. Daha önce girdiği 8 seçimi kazanan Demirtaş, muhaliflerin son gün birleşmesine rağmen üst üste 9. kez İTO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Dün sabah saat 09.00'da başlayan seçimde iki liste yarıştı. İTO binasındaki seçimlerde mevcut Başkanı Ekrem Demirtaş, Ortak Akıl Grubu ile birleşen muhalefetin adayı Necip Nasır'la yarıştı. Başkan adayı Necip Nasır'ın yönetim kurulu listesinde Salih Özçifçi, Cemal Elmasoğlu, Necmi Çalışkan, Ali Haydar Erdem, Nihat Dirin, Ali Yiğit, Haydar Gümüşboğa, Adil Özyiğit, Ejder Karayılanoğlu, Kasım Gündüz yer aldı. Erdem'in muhaliflerin yönetiminde yer alırken, Demirtaş'ın listesinde de TOBB delegesi olarak yer alması dikkat çekti. Seçim sonucunda kullanılan 176 oydan 98'ini alan Demirtaş yeniden başkan olurken, Necip Nasır 78 oyda kaldı. Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından konuşan Demirtaş, demokratik kurallara uygun ve yüksek katılımlı bir seçim yapıldığını belirtti, şunları söyledi: "Bu seçim sonucuna göre, bir dönem daha birlikte yola devam edeceğiz. Yeni dönemde eserlere eser katmaya devam edeceğiz. Desteklenmek ve oylarla buraya seçilmek onur ve gurur verici. Tüm Yönetim Kurulu ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum." Nasır, seçim sonuçlarının belli olmasından sonra, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "İzmir'de bazı engelleri tespit ettik. Bunlar Ekrem Demirtaş'ın İTO'yu tek adam anlayışıyla yönetimidir. İş dünyasının tabanında bir ses var. Ama bu ses sandıkta hissedilmedi. Sonuç İzmir'in hayal ettiği sistemi yansıtmadı. Ekrem Bey'e oy verenler vicdanları ve Allah arasında yapacaklarını düşünsünler."

MECLİS BAŞKANI AKDURAK

Dün yapılan meclis başkanlığı seçiminde, Rebii Akdurak 98, diğer aday Mustafa İduğ ise 75 oy aldı. Demirtaş'ın desteklediği Akdurak, İTO'nun yeni meclis başkanı seçilmiş oldu.

İzmir Ticaret Odası'nın yeni yönetim kurulu
Ekrem Demirtaş, Akın Kazançoğlu, Jak Eskinazi, Cüneyt Güleç, Nevzat Artkıy, Süleyman Subaşı, Cüneyt Altınkapı, Ali Yılmaz, Mert Pala, Mustafa Tüzün, Bekir Şahiner.
Disiplin Kurulu as il üye leri: Turan Şen, Vahdet Sarıkaya, Mustafa Karataş, Adil Ertuğrul Tüzemen, Bülent Kırılmaz, Yılmaz Eroğlu.
TOBB Gene l Kurulu: Abdurrahman Aydoğan, Ali Aydoğan, Ali Haydar Erdem, Ali Osman Öğmen, Asım Doymaz, Birol Yılmaz, Cengiz Kasapoğlu, Coşkun Beşok, Emre İlalan, Erol Eroğlu, Fikret Özkaya, Hakan Uzunoğlu, İbrahim Aldemir, İshak Erciyes, Levent Bardakçı, Metin Akçay, Oğuzhan Yaşar, Özkan Başpınar, Serdar Gökhan Arıkan, Süleyman Özcan, Şefik Salih Öztim, Uğur Kutlu, Ünal Tunaboylu, Veysel Murat, Yılmaz Akın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş 9. kez İTO Başkanı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN