Expo'da süreç durmaz

Medical Park İzmir Hastanesi'nin düzenlediği basın gezisindeki son durak Diyarbakır oldu. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak gazetecilerle buluştu

Giriş Tarihi: 14.5.2013
İzmir'in çiçeği burnunda valisi Mustafa Toprak, Türkiye'nin son dönemdeki barış sürecini değerlendirirken, İzmir'de başlayacağı görevi için önemli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışırken Expo süreçlerini yakından takip ettiğini belirten Toprak, "İzmir'in 2015'te ki Expo adaylık sürecinde İçişleri Bakanlığı görevim icabı hem 2015 Expo'sunu hem şu anda hazırlığı yapılan 2020 Expo'sunu yakından takip ettim. İzmir'in "herkes için sağlık" teması ile bu sürece çok iyi hazırlandığını biliyorum" dedi.

DEĞİŞİKLİK ETKİLEMEZ

Vali Kıraç ile yer değişikliğinin Expo sürecini etkilemeyeceğini belirten Toprak, "Bazı meseleler kurumsal gider. Endişeye gerek yok. Bir kişinin bu sistemden ayrılması bu gidişatta değişiklik göstermez. Sayın Kıraç mesleki büyüğümüz ve ağabeyimiz olur. Expo'ya çok ciddi katkıları olmuştur. Kendisinin şüphesiz tecrübelerinden yararlanacağız. Kurumsal olarak görevimizi yaparsak bir problem yaşanmaz. İzmir Kalkınma Ajansı'nda zaman zaman Genel Sekreter Ergüder Can ile görüşüyorum. Sistemin nasıl işlediğini, gidişatı yakından takip ediyorum." diye konuştu. Expo 2020'nin ana sponsoru Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba gezi heyetini ağırlayan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'a Expo 2020 ve İzmir plaketi takdim ederek teşekkürlerini iletti. "Herkes için sağlık" temasının İzmir'e büyük katkılar sağlayacağını düşündüklerini belirten Kubba, "Dünyanın en önemli sergisi öncesinde Medical Park İzmir Hastanesi olarak bu sürece tüm gücümüzle katkı sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Expo'da süreç durmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN