Türkiye'nin en iyi haber sitesi

85 gönüllü 250 torba çöp topladı

Giriş Tarihi: 16.5.2013 12:12 Güncelleme Tarihi: 16.5.2013 12:27

, her yıl 96 ülkede aynı günde gerçekleştirilen çevre temizleme etkinliğini "Biz kirlettik biz temizleyeceğiz" sloganıyla İzmir'de ilk uygulayan belediye oldu.

, her yıl 96 ülkede aynı günde gerçekleştirilen çevre temizleme etkinliğini "Biz kirlettik biz temizleyeceğiz" sloganıyla İzmir'de ilk uygulayan belediye oldu. Kançeşme Mesire Alanı'nı temizleyen 85 gönüllü 250 torba çöp topladı.

2008 yılında ilk kez Estonya'da başlayan ve dünyaya yayılan etkinlik 2012 yılından bu yana da Türkiye'nin 36 ilinde uygulanıyor. Dünya ülkeleri ile Türkiye'de eş zamanlı olarak uygulanan etkinlik, İzmir'de Kançeşme Mesire Alanı'nda gerçekleşti.

Konak Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Toplum Gönüllüleri Vakfı üyelerinin işbirliğinde gerçekleşen etkinliğe, Konak Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, CHP Kadın ve Gençlik Kolları, Konak Belediyesi Temizlik İşleri ile Özmüşler Geri Dönüşüm Firması gönüllüleri katıldı. Kançeşme Mesire Alanı'nı temizleyen 85 gönüllü 250 torba çöp topladı.

ÇOCUKLARIMIZA ÖRNEK OLALIM
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, etkinliğe katılan çevre gönüllülerine teşekkür ederek, "96 ülke ve 36 ilimizle birlikte eş zamanlı olarak başlattığımız çevre temizleme etkinliğine Konak Belediyesi olarak İzmir'de öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dilerim tüm İzmir'de yaygınlaşan bir etkinlik olur. Ancak vatandaşlarım da duyarlı olmalı. Geleceğimizin sahibi çocuklarımıza temiz bir dünya bırakabilmemiz için çevremizi temiz tutmalıyız. Önemli olan temizlemek değil, temiz tutmak, kirletmemek. Çocuklarımıza örnek olalım, büyükler olarak yerlere çöp atmayalım" diye donuştu.

"EN GÜZEL TEMİZLİK KİRLETMEMEKTİR"
Kampanyayı İzmir'e kazandıran Toplum Gönüllüleri Vakfı üyelerinden Hüseyin Küçük ise "Toplum Gönüllüleri Vakfı 2002 yılında kurulmuş bir sivil topluk kuruluşu. Gençlerin yapmak istediği şeyleri destekleyen bir vakıf. Bizler de onun gönüllüsü olarak destek olamaya çalışıyoruz. 2012 yılından bu yana da Türkiye'nin 36 ilinde uygulanan bir etkinlik, biz "Neden İzmir'de de olmasın', Konak Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projelerine olan katkısını duymuştuk, onlar da bizimle beraber olmak istediler. Destek olan Konak Belediyesi'ne ve gönüllülere teşekkür ederiz. Gelecek yıl İzmir'in başka bir noktasını temizleyeceğiz. En güzel temizlik kirletmemektir. Çöp atmasak temizlemek zorunda kalmayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
85 gönüllü 250 torba çöp topladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN