Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"DTO çocuğum gibi"

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, "Benim evliliğimden çocuğum olmadı. Ama benim çalıştığım her bir şirket, her kurum benim çocuğum idi. DTO'ya da bir çocuğa gösterilen özeni gösterdim" dedi

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, görev süresi boyunca yaptıkları çalışmaları Egeli Sabah'a anlattı. DTO İzmir Şubesi'nin kurumsal bir yapıya kavuşmasında önemli rol oynayan Dologh, "Benim evliliğimde çocuğum olmadı. Ama benim çalıştığım her bir şirket, her kurum benim çocuğum idi. Dolayısıyla Deniz Ticaret Odası'na da çocuğa verilen ihtimam gibi ihtimam verdim ve çalışanlarımızın da öyle olmasını istedim" dedi. Göreve geldiği 2001 yılında öncelikle amaçlarının İzmirliler'e denizi sevdirmek olduğunu anlatan Dologh şöyle konuştu: "Seçildikten hemen sonra bu konuda çalışmaya başladık. Seçimin ardından hukuk, mali ve basın danışmanı olarak arkadaşlarımızı göreve getirdik. İzmir'e denizi tanıtmanın medyadan geçtiğini biliyorduk. Basın yoluyla hem denizi, hem de odamızı İzmir ve Türkiye gündeminde tutmaya çalıştık. Sonuçta biz burada bir şubeyiz. Önceden her şey İstanbul'daki Deniz Ticaret Odası tarafından yönlendiriliyordu. 2004 yılında 5174 sayılı yasa ile şubelerin önünün açılması sonrasında şubemizin kurumsallaşmasını sağlamada önemli adımlar attık. Artık burada hakim huzurunda seçimler yapılmaya başlandı. Eskiden meclisimiz yoktu, yürütme kurulumuz vardı. Şimdi ise hem meclisimiz hem de yönetim kurulumuz var. Bu noktada kolay ulaşılabilmeyi tercih ettik. Cep telefonlarımızı hiç kapamadık. Tüm bunlar odamızın bilinilirliğinin artmasına ve çalışmaların doğru anlatılmasına katkı sağladı."

"KURUMSALLAŞTIK"
Geçen 10 yıla ilişkin bir rapor hazırlayarak DTO İzmir Şubesi meclis üyelerine sunduklarını anlatan Dologh, "Biz odamızda bize gelen her türlü başvuruyu mutlaka cevaplandırdık. Ama olumlu ama olumsuz mutlaka yazılı gelen her başvuruya cevap verdik. Kurumsallığın en önemli adımı bu. Ayrıca biz DTO İzmir Şubesi olarak her çağrıldığımız toplantıya mutlaka katıldık. İki elimiz kanda olsa da çağrıldığımız yere gittik"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"DTO çocuğum gibi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN