Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düzenli prime SGK'dan plaket

Giriş Tarihi: 17.5.2013
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir il Müdürlüğü, 2012 yılında en çok ve düzenli prim ödeyen 10 şirkete plaket verdi. SGK Lokali'nde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Oğuz Akyarlı ile şirketlerin temsilcileri katıldı. Vali Yardımcısı Akgün, iş kazalarının çalışanların ve ailelerinin hayatında büyük sorunlar yarattığını belirtti, devletin adaletli bir düzenleme yapmasının asli görevi olduğunu, bu yönde yapılan yasal düzenlemelere dikkat çekti. Akgün, "En fazla ve düzenli prim ödeyen işverenleri tebrik ediyorum. Hak talep ederken yükümlülüğümüzü yerine getirirsek bir sorun kalmayacak" dedi.

DAHA HIZLI HİZMET HEDEFİ
İl Müdürü Engin Bilgili, SGK olarak hedeflerinin sigortalılara, emeklilere, işverenlere daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek olduğunu dile getirdi. Daha sonra ödül törenine geçildi. İlk 10 şirket arasında yer alan İzmir Ekonomi Üniversitesi, en çok vergi ödeyenler listesine girden ilk üniversite oldu.
* En çok prim veren işverenler ise şöyle sıralandı: 1. Petkim, 2. Tüpraş, 3. Tesco Kipa, 4. Hugo Boss, 5. Delphi Otomotiv, 6. Philsa, 7. Habaş, 8. İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9. İzmir Demir Çelik, 10. Abalıoğlu Yem.
Soner ÇAĞLAR / İZMİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzenli prime SGK'dan plaket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN