Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nda gençlik şöleni'nde izdiham

Giriş Tarihi: 20.5.2013 12:39

Belediyesi tarafından düzenlenen gençlik şöleni'nde türk dünyası halk dansları gösterisi sunuldu ve Şevval Sam sahne aldı.

'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından Kuşadası Kaymakamlığı ve Ege Efe Kültür Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen gençlik şöleninde izdiham yaşandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Halk Dansları gösterisinin sunulduğu, Şevval Sam'ın sahne aldığı gençlik şölenine ellerinde Türk Bayrağı bulunan yaklaşık 10 bini aşkın kişi katıldı.

Kuşadası Belediyesi tarafından Atatürk Meydanı'nda düzenlenen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği tam bir şölen havasında geçti. Gençlik Şöleni için Atatürk Meydanı'nın çevresi ve sahil bandı Türk bayrakları ve meşaleler ile süslendi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, CHP Kuşadası ilçe Başkanı Mehmet Gürbilek ile Kuşadası'ndan son bir yıl içerisinde il, bölge, Türkiye ve dünya çapında başarı kazanan ve dereceye giren başarılı sporcu ve öğrenciler, yaşlı, kadın erkek binlerce Kuşadalı ile günübirlik tatilcilerin büyük ilgi gösterdiği gençlik şöleninde zaman zaman izdiham yaşandı. Atatürk Meydanı'nın tamamen dolması nedeniyle 10 bini aşkın kişiyi bulan kalabalık, deniz kenarına, yola taştı, bazı vatandaşlar etkinliği çevredeki binalardan izlemek zorunda kaldı. Konseri ayrıca, Kuşadası Belediyesi'nin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Kosova'nın Prizren şehri Belediye Başkan yardımcısı Orhan Lopar ve Prizrenli genç öğrenciler de izledi.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ve Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan'ın konuşmalarıyla başlayan gençlik şöleninde ilk olarak son bir yıl içerisinde Türkiye çapında başarı alan genç sporcular gösteriler yaptı. Ardından sahneye Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Halk Dansları ekibi çıktı. Türk dünyasından çeşitli ezgilerin danslar eşliğinde sunulduğu gösteri 10 bini aşkın kişi tarafından ayakta alkışlandı. Gençlik Şöleni'nde daha sonra sahne alan ünlü sanatçısı Şevval Sam ise Türkiye'nin dört bir yanından seslendirdiği türküler ve şarkılarla 2 saat boyunca alanı dolduran binlerce kişiye muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, gençlik şölenine katkılarından dolayı Şevval Sam'a çiçek verirken, konseri izleyenler arasında bulunan Kosova Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Lopar da ünlü sanatçıya üzerinde Türkiye-Kosova dostluğunu simgeleyen bir tişört hediye etti. Renkli görüntülerin yaşandığı ve coşku içindeki gençlik şöleni, Kuşadası Belediyesi tarafından gerçekleştirilen havai fişek gösterisiyle son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası'nda gençlik şöleni'nde izdiham
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN