Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık sektörüne öğrenci yetiştirecek

Önümüzdeki eğitim döneminde faaliyete başlayacak olan Mahmut Kuloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde öğrenciler, hastane ortamında ders yapacak

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Önümüzdeki 2013-2014 eğitim öğretim yılında faaliyet vermeye başlayacak olan Mahmut Kuloğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, tecrübeli eğitim kadrosu ve teknolojik donanımı ile öğrencilerine tam kapsamlı bir sağlık eğitimi sunmaya hazırlanıyor. Yeni açılan hastanelerle birlikte sağlık sektörünün hızla büyüdüğünü ve personel açığı bulunduğunu dile getiren Okul Kurucusu Ediz Apaydın, "Bu alandaki yetişmiş eleman açığını kapatmak adına okulumuzda son derece kapsamlı bir eğitim sunuyoruz. Sınıflarımızdaki teknik teçhizat sayesinde meslek derslerinde öğrencilerimizin kendilerini bir nevi hastane ortamında hissetmelerini sağlayacağız" dedi. Hemşirelik, acil tıp teknisyenliği, ortopedik protez ve ortez bölümlerinde eğitim verecek olan okulun her biri 24 kişilik 16 dersliği bulunduğunu söyleyen Apaydın, tüm sınıflarda akıllı tahtalar olacağını ve laboratuvarlarında da tam teçhizatlı teknik donanımın yer alacağını dile getirdi. Meslek derslerinde alanında uzman bir eğitimci kadrosu ile çalışacaklarını vurgulayan Apaydın,"Vereceğimiz İngilizce eğitimiyle mezun olacak çocuklarımız büyük rahatlık sağlamış olacağız" dedi.

HEMEN İŞ İMKANI

Uygulamalı eğitime büyük önem verdiklerini, bu sebeple öğrencilerine staj imkanı sunduklarını söyleyen Ediz Apaydın, şöyle devam etti: "İzmir'deki önemli sağlık kurumlarıyla yaptığımız protokol sayesinde öğrencilerimiz daha mezun olmadan iş tecrübesi yaşayabilecek. Dileyen öğrencilerimiz lisemizden mezun olduktan sonra üniversitelerin ilgili bölümlerine de ek katsayı ile girebilecek. Hemen iş hayatına atılmayı planlayanlar ise, iş bulma sıkıntısı yaşamadan sağlık sektöründe oldukça iyi koşullarda çalışma şansı yakalayacak."

ERKEN KAYIT AVANTAJI
Okula kayıt yaptırmayı düşünenlerin erken kayıt avantajından faydalanabileceğini elirten Ediz Apaydın, "Yüzde 40'a varan indirim var. Ayrıca okulumuza ikinci sınıf öğrencileri de nakil olarak kabul ediyoruz" dedi. Şehir dışından gelerek Mahmut Kuloğlu ASML'de okumak isteyen öğrenciler için 5 yıldızlı otel konforunda yurt imkanı sunduklarını dile getiren Ediz Apaydın, "Çocuklarımızın geleceğe güvenle bakması, toplumda kabul gören itibarlı bir meslek sahibi oması ve mezuniyetlerinden sonra hemen iş bulması için okulumuzu hizmete açıyoruz. Okulumuz öğrencilerine her türlü imkanı sunarak onların bu imkanlara kavuşmasını sağlayacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık sektörüne öğrenci yetiştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN