Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalbi Ege'de kaldı

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Diyarbakır'a atanan İzmir Valisi Kıraç, akşam dostlarıyla buluştu, duygulu bir konuşmayla veda etti. Sabah ilk olarak Valilik personeli yardımcıları ve bürokratlarla helalleşti, gözyaşlarıyla uğurlandı

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, kentteki son akşamında dostlarının kendisi onuruna Kaya İzmir Thermal&Convention'da verdiği yemeğe katıldı, sabah da Valilik personeli, Vali yardımcıları ve bürokratlarla vedalaştı. Ardından Valilik önünde bekleyen halkla vedalaşan Kıraç, "Ben ve ailem hakkımızı helal ediyoruz, sizler de helal edin" dedi. Diyarbakır'a atanan Vali Kıraç'ı, kentteki son akşamında dostları yalnız bırakmadı. Yemeğe Aydın Valisi Kerem Al, Manisa'ya görevlendirilen Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İl Jandarma Komutanı Fikret Kahraman, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura; iş, sanat, siyaset, bilim dünyasının temsilcileri, basın kuruluşların yöneticileri de katıldı.

DUYGULU ANLAR
İzmir'de 6 yıl 2 ay gibi uzun bir süre geçirdiğini vurgulayan Kıraç, duygularını şöyle dile getirdi: "Tüm dostlarıma, arkadaşlarıma ve bu ortamı bize sağlayanlara teşekkür ediyorum. 6 yılı bu bölgeye dolu dolu hizmet etmenin heyecanı ile geçirdim. Artık veda yüklü konuşmayı bırakıp, sözü müziğe bırakıyorum. 'Kalbim Ege'de kaldı' diyorum." Vali Kıraç, dün sabah Valilik personeli, Vali yardımcıları ve bürokratlarla vedalaştı. Mavi Salon'da konuşan Kıraç, "Biraz sonra havalimanında olacağım, İzmir'e yukarıdan bakacağım. Umut ederim ki, hiçbir gönlü kırmamışımdır. Kırdıysam onlardan af diliyorum" dedi. Konuşması sırasında zaman zaman gözleri dolan Vali Kıraç, şunları söyledi: "İzmir'de altı yıl, 2 ay boyunca görev yaptım. Sayın vekillerimizle, bakanlarımızla, bürokratlarımızla çok iyi bir çalışma ortamında, iyi bir diyalogla çalışmamızı tamamladık. Daha iyi hizmet üretmek adına zaman zaman gelen taleplerin yeniden incelenmesini de istedim ama hiçbir zaman önyargılı olmadım. Bir haftadır da vedalaşmak için STK'ları ziyaret ederek onlarla vedalaştım, helalleştim. Kamu kurumları çok olduğu için toplu olarak burada vedalaşmak istedim." Vali Kıraç, en iyi hizmeti yasal sorumluluklar çerçevesinde İzmir halkına ulaştırmayı amaç edindiğini dile getirerek, "İzmir'e inşallah en iyi hizmeti vermenin hakedişiyle ayrıldığımı düşünüyorum. Sizler de çok güzel bir çalışma sergiliyorsunuz. İzmir'deki kamu kurum kuruluşlarımız, mahalli idarelerimizin çok büyük bir performansla çalıştıklarına şahidim. Sizleri tebrik ediyorum" dedi. Törende Kıraç'a, Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından Yılın Valisi Ödülü verildi. Konuşmaların ardından Vali Kıraç, Valilik önünde bekleyen engelliler, gaziler, bürokratlar ve vatandaşlarla vedalaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalbi Ege'de kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN