Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mutlu çocuklar başarıyı yakalar'

TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, çocuğun mutluluğunun birinci sırada geldiğini söyledi, "Çünkü mutluluk başarı getirir" dedi

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Eğitim yılı son günlerine yaklaşıyor. Öğrencileri karne heyecanı, çocuğu ilkokula ya da liseye başlayacak velileri de ufukta görünen yeni eğitim yılının telaşı sardı. Bugünlerde aileler, "Özel okul mu, devlet okulu mu?" ve "Okul seçerken nelere dikkat edilmeli?" sorularına cevap arıyor. TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş ile, "Özel okul" gerçeğini konuştuk.
Yeni kayıt dönemi başlarken velilerin özel okul seçiminde nelere dikkat etmesi gerekir?
Ailelerin önce çocuklarını nasıl yetiştireceklerine karar vermesi ve ona göre bir seçim yapmaları gerekiyor. Kimi global bir çocuk yetiştirmek isteyebilir, kimi ise disiplinli ve katı bir eğitimin doğru olduğunu düşünüyordur. Bunu iyice belirlemek ve okulla aile arasında ortak bir paydada buluşmak gerekir. Okulun vizyonu ve ailenin yapısına uygun olup olmadığı soruları cevaplanmalı ve böylece uygun okul bulunmalı.
Okulların hedefi ve eğitim anlayışı farklı dediniz..TAKEV Okulları'nın farkı nedir?
TAKEV Okulları çocuk merkezli bir okul... Bizim için çocuğun mutluluğu birinci sırada geliyor. Çünkü mutlu çocukların başarılı olacağına, başarının da mutluluk getireceğine inanıyoruz. Eğitim felsefemizin temelini mutluluk hedefli bir yaklaşım oluşturuyor. Mutlu ve başarılı bireylerin de mutlu ve başarılı toplumlar yarattığına inanıyoruz.
Akademik açıdan öne çıkan yanlarınızdan söz edebilir miyiz?
Günümüzde klasik müfredatla akademik bir süreç yönetmeniz mümkün değil. Günümüz çocukları çok farklı çünkü. Teknoloji çağı çocuklarını geleneksel öğrenme yöntemleri ile hayata hazırlamanız mümkün değil. Mevcut müfredatın yanı sıra çocuğa deneyimleyerek öğrenebileceği ortam sunmak zorundasınız. Biz de bunu yaparak onları geleceğin dünyasına hazırlıyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mutlu çocuklar başarıyı yakalar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN