Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Metro konusunda Kocaoğlu susmalı"

Giriş Tarihi: 1.6.2013

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Türkiye'de metro konusunda en son konuşacak olan Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Aziz Kocaoğlu'dur. Bitmeyen metronun maliyeti olmaz" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Aziz Kocaoğlu'nu metro konusunda İstanbul ve Ankara'ya göre daha başarılı bulmasını değerlendirirken, "Türkiye'de metro konusunda en son konuşacak olan Cumhuriyet Halk Partisi ve Sayın Aziz Kocaoğlu'dur Sayın Kılıçdaroğlu, metro konusu dahil her konuda araştırmadan, bilmeden, bilgi ve belgeye dayanmadan sokak siyaseti yapıyor. Önüne konulan her belgeye inanıyor. Metro konusunda da yanlış bilgilendirilmiş" dedi. Şengül, "Kılıçdaroğlu'nun en ucuz metroyu İzmir yaptı" açıklamasına sert tepki göstererek şunları söyledi: "Bitmeyen metronun maliyeti olmaz. Hem yıllardır metroyu bitiremeyeceksin hem de en ucuz metroyu İzmir yaptı diyeceksin, bu akla mantığa sığmaz. İzmir halkının yılladır metro konusunda çektiği sıkıntılar ortada. İstanbul ve Ankara'da yüzlerce kilometre metro yapılırken, İzmir'de 2 kilometrelik metro yıllardır bitirilmedi. Sen yıllardır metronun açılışını erteleyeceksin, İzmirli'yi perişan edeceksin sonrada ben metro konusunda başarılıyım diyeceksin. Hem şuclu olacaksın sonrada zeytinyağı gibi üste çıkacaksın. Bu düpedüz İzmirliler ile dalga geçmektir."

FİYAT ARTIŞI NEDEN
Şengül
Kocaoğlu'nun bir taraftan en ucuz metroyu kendisinin yaptığını savunurken, diğer taraftan da Bakanlar Kuruluna başvurarak keşif artışı istemesinin skandal olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Madem ucuz metro yapıyorsun o zaman neden fiyat artışı istiyorsun. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kalıtsal özelliğinin en başarısız oldukları konularda bile kendilerini başarılı göstermektir. İzmir'de en başarısız oldukları metro konusunda bile kendilerini başarılı göstermeye çalışmalarını hayretle karşılıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Metro konusunda Kocaoğlu susmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN