Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizli'den iki çevre müjdesi

Giriş Tarihi: 2.6.2013

AK Parti Milletvekili Denizli, Karaburun'un korunması için sona gelindiğini, sırada Gölcük'ün olduğunu söyledi

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, son bir yıldır Karaburun'un "özel çevre koruma alanı" ilan edilmesi için verdiği mücadelenin sonuçlanmak üzere olduğunu söyledi, "Yakın zamanda Ödemiş Gölcük de özel çevre koruma alanı ilan edilecek" dedi. İlknur Denizli, Karaburun için hazırlanan ön rapor kapsamında Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu uzmanlarının geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunduğunu açıkladı, sözlerini şöyle sürdürdü:"Uzmanların görüşlerinin ardından ilan edilecek bölge sınırı genişleyebilecek. İzmir'in doğal zenginliklerini gelecek nesillere koruyarak aktarmak için çalışmalar devam ediyor. Karaburun'da yerel dinamiklerin çalışmaları ve AK Parti hükümetinin gösterdiği hassasiyet meyvelerini vermek üzere. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın teklifiyle önümüzdeki günlerde Karaburun raporu Bakanlar Kuruluna sunulacak, Karaburun'un dertleri bitecek. İzmirliler olarak bizim için son derece önemli olan doğal güzelliklerimizi koruyacak ve gelecek nesillere aktaracak koruma alanları ilanı süreciyle Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ve Erdoğan Bayraktar yakından ilgileniyorlar.

GÖLCÜK GERÇEĞİ

Denizli, ikinci hedef bölgenin Ödemiş'in Gölcük beldesi olduğunu söyledi. Gölcük ve çevresinin çok geç olmadan korunmaya alınması gerektiğini dile getiren Denizli, "Ülkemizde kötü örneklerini gördüğümüz yayla turizmi örneklerinin yaşanmaması, Gölcük ve çevresinin ikinci konutlar tarafından istila edilmemesi için bugünden tedbir almalıyız. Gölcük'te bu gün için yaşanan su rejimiyle ilgili, kirlilikle ilgili problemlerini halletmek zorunda olduğumuz gibi bölgenin geleceğini planlamamız ve koruma içine almamız gerekiyor" dedi.

Çevreye önem
Karaburun ve Ödemiş Gölcük'ün özel çevre koruma alanı ilan edilmesi için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğini söyleyen İlknur Denizli "Bizim amacımız İzmirlilerin istekleri ve İzmir'in çevre değerleri için doğru şeylerin yapılması. İzmirlilerin bu konuda AK Parti'ye verdikleri desteği sürdürmeye devam etmelerini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli'den iki çevre müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN