Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanlar için buluştular

Denizli Belediyesi tarafından hazırlanan "Denizli'nin Kahramanları" adlı interaktif müzikal tiyatro oyununun galası için sanatçılar buluştu

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Denizli Belediyesi'nin hazırladığı "Denizli'nin Kahramanları" adlı interaktif müzikal tiyatro oyununun galası için birbirinden ünlü sanatçılar bir araya geldi. Gala öncesi Çamlık'ta düzenlenen basın toplantısına, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlili ünlü yapımcı ve yönetmen Osman Sınav ve Mustafa Karahan ile sevilen sanatçılar, Yeni Asır Gazetesi Bölge Haberler Müdürü Ali Kayadibi ve gazeteciler katıldı. Başkan Zolan, geleceği sağlama alabilmek için geçmişin bilinmesi gerektiğini söyledi. Başkan Zolan, "Köklerinden beslenemeyenler yeni filizler atıp yukarı doğru ilerleyemez. Bir gün devrilmek durumundadır. Bu çerçevede Denizli Belediyesi olarak kentimizin değerlerine sahip çıkabilmeyi görev edindik" dedi.

"KAHRAMANSIZ TARİH YOK"
Gençlerin ve çocukların Süpermen, Batman ve Örümcek Adam gibi hayali kahramanlarla büyütüldüğünü kaydeden Başkan Zolan, "Bugün baktığımızda bir çok hayali kahraman çocuklarımız ve gençlerimizin zihinlerine giriyor. Onlara rol model olma noktasına geldiler. Çocuklarımıza milli manevi değerleri veremediğimiz, geçmişteki kahramanlarımızı aktaramadığımız takdirde onların kahramanları ve değerleri farklı olacak. Bu manada üzerimize önemli bir görev düştüğünü biliyoruz" diye konuştu. Zolan şöyle dedi: "Denizli'nin değerlerinden başlayarak gelecek nesillere bunları aktarma konusunda bir görev edindik. Öncelikle o kahramanlarımızın bir parka büstlerini diktik. İnsanlar 'bunlar kim?' demeye başladı. Belki bizler bile ilk defa ismini duyduğumuz kişilerin Denizli'nin kahramanları olduğunu öğrendik"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanlar için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN