Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soma'ya modern sosyal tesis yapılıyor

Giriş Tarihi: 4.6.2013 12:50

Soma Kömür İşletmeleri, ülkeye sağladığı katkının yanında Soma'ya da büyük katkı sağlayarak takdir topluyor. Soma Kömürleri İşçileri Yardımlaşma Derneği, Belediye ile işbirliği yaparak Soma'ya modern bir sosyal tesis kazandırmak için kolları sıvadı.

Soma Kömür İşletmeleri İşçileri Yardımlaşma Derneği, Soma Belediyesi ile işbirliğiyle Şoförler Odası altında bulunan 2 bin 100 metrekarelik alana modern bir Sosyal Tesis yapacak. Soma Belediyesi'nde düzenlenen protokol imza törenine Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Kömür İşletmeleri İdari İşler Müdürü Melike Doğru, Soma Kömür İşletmeleri İnsan Kaynakları Müdürü Celalettin Gökaşan ve Dernek yöneticileri katıldı. Projesi Soma Belediyesi tarafından çizilen Sosyal Tesisin, yapımını ve işletmeciliğini Soma Kömür İşletmeleri İşçileri Yardımlaşma Derneği yapacak.

Belediye Başkanı Hasan Ergene, hazırlanan güzel bir proje ile tesisin yapımının bu hafta içersinde başlayacağını belirterek, 'Dernek, tesis yapımı için Müteahhit Aziz Kır ile anlaşmış. İnşallah Soma'ya yakışır geniş bir yeşil alana sahip güzel bir tesis olacak. Firmamıza ve dernek yöneticilerine bu duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum' dedi.

Konuşmaların ardından Melike Doğru, Hasan Ergene ve Dernek Başkanı Murat Kalın protokolü imzaladı.
Dernek yönetiminin aldığı kararla 1 milyon 480 bin TL'ye mal olacak tesise, derneğin kurucusu ve yaklaşık 3 bin üyeye ulaşmasında büyük katkısı olan Melike Doğru'nun adının verileceğini ifade edildi.

SOMA'YA YAKIŞAN MODERN BİR TESİS OLACAK
Derneğin kurucularından ve Soma Kömür İşletmeleri İdari İşler Müdürü Melike Doğru ise tesis hakkında bilgiler verdi. Doğru, 'Projesi Soma Belediyesi tarafından hazırlanacak Sosyal Tesis 2 katlı olarak Şoförler Odası altındaki 2 bin 100 metrekarelik alan üzerine derneğimiz marifetiyle inşa edilecek. Üst katında Manisa'nın en büyük düğün salonu olacak.

Düğün salonu özellikleri olarak; ses yalıtımı, akustiği uygun, merkezi ses ve ışık sistemi, konser ve konferansa uygun, yemekli düğün yapılabilecek şekilde asansörü olan, 900 metrekarelik modern düğün ve etkinlik salonu olacak. Ayrıca alt katında ise 600 metrekare marketi, lokal, kuaför, berber bulunacak. Bina, önünde 50 araçlık otoparkı olan ve geniş bir yeşil alana sahip olacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soma'ya modern sosyal tesis yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN