Eylem arası ders molası

Giriş Tarihi: 7.6.2013

Ceza hukuku sınavını erteletemeyen Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri hem eylemi hem de dersleri bir arada götürme kararı aldı. Bu davranışları vatandaştan takdir gördü

Gezi Parkı eylemine destek veren İzmirliler'in toplanma noktası olan Gündoğdu Meydanı'nda ilginç görüntüler yaşanıyor. Sınavlarının ertelenmesi için rektörlük önünde eylem yapan Ege Üniversitesi öğrencilerinin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri de ilginç bir uygulamaya imza attı. Üniversite senatosundan ve dekanlıktan ceza hukuku sınavının ertelenmesini isteyen hukuk fakültesi öğrencileri bu girişimleri sonuçsuz kalınca iki işi bir arada götürme kararı aldı. Gezi Parkı eylemlerine destek vermek amacıyla Gündoğdu Meydanı'na gelen üniversite öğrencileri beraberlerinde ders kitaplarını da getirerek hem eyleme destek verdi hem de ders çalıştı. Öğrencilerin 1. Kordon'da, çimler üzerinde oluşturduğu görüntü görenler tarafından takdir topladı. Öğrenciler üniversite yönetimine 'sınavımızı erteleyin' çağrısında bulundu.

KOCAOĞLU ŞAŞIRTTI

Bu arada İzmir Barosu, DİSK, KESK, TÜRK-İŞ ve TMMOB ortak açıklamada, Gezi Parkı protestolarında Hükümet'in aldığı tavra tepki vermek üzere yapılan genel grev kapsamında işbaşı yapmayan belediye otobüs şoförlerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı sert eleştirileri talihsiz, haksız bulduğunu ve kınadıklarını açıkladı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, halkın duraklarda eyleme destek vermesine karşın Kocaoğlu'nun bu tavrının şaşırtıcı olduğunu söyledi. İzmir Baro Başkanı Sema Pektaş, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Türkİş 3. Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç, TMMOB Dönem Sözcüsü Ferdan Çiftçi, KESK Dönüm Sözcüsü İsmail Akyol ve Eğitim-Sen 1 No'lu Şube Başkanı Abdullah Tunalı basın toplantısı yaptı. Ortak açıklamayı okuyan Tunalı, Türkiye'nin 10 gündür olağanüstü günler yaşadığını, halkın alanlarda, sokaklarda AK Parti'nin politikalarına karşı, demokratik tepkilerini gösterdiğini, Hükümet'inde bu direnişi şiddetle bastırmaya çalıştığını söyledi.

ÜRETİMDEN GELEN GÜÇ
Grev kararının DİSK, TMMOB, TBB ile ortaklaştırıldığını ve 5 Haziran'da greve çıktığını belirten Tunalı, emeğin üretiminden gelen gücü kullanılarak devlet terörünü ve AK Parti politikalarının protesto edildiğini açıkladı. Tunalı, "Emek örgütlerinin almış oldukları grev kararı, halkında yoğun desteği ile başarılı bir şekilde uygulanmıştır. İzmir ve Türkiye ile bütünleşmiştir. Sayın Kocaoğlu'nun grev kararı ile sendikalara dönük açıklamaları talihsiz ve haksız buluyoruz"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eylem arası ders molası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN