Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hayata müdahale edilmez"

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Günay, "Bizim adımıza birilerinin hayat tarzına müdahale etmeye çalışanlar hepimize zarar veriyor"dedi

Giriş Tarihi: 9.6.2013
Eski Kültür ve Turizm Bakanı Günay, "Kimsenin hayat tarzına müdahale etmeye çalışmıyoruz. Bizim adımıza birilerinin hayatına müdahale etmeye çalışanlar hem topluma hem bize zarar verirler" dedi. Eski Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, göreve yeni atanan İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret ederek başarı diledi. Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Günay, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara dikkati çekerek, İzmir'e geldiğinde umutlu şeyler söylemeye çalıştığını ancak Türkiye'de üzücü olayların yaşandığı bir haftanın sonunda bunun mümkün olamayacağını belirtti. Masumca başlayan bir çevre eyleminin topluma yayılan bir öfke dalgasına dönüştüğünü dile getiren Günay, siyasette başka partilere saygının esas olduğunu, AK Parti'nin bazı ilçe teşkilatlarının ateşe verilmesini de hiçbir siyasi partiye mal etmek istemediğini söyledi. Cam kırma, bina yakma gibi davranışların hiçbir makul nedeni olamayacağını belirten Günay, "İstanbul'da masum başlayan ve Gezi Parkı'nda hala masumiyeti yitirmemeye çalışan bu eyleme cam kırma, bina yakma davranışları zarar verdi" dedi. İnsanı korumak için her türlü eylemi saygıyla karşıladıklarını ifade eden Ertuğrul Günay, bu eylemin arkasına sığınmaya çalışanların olduğunu savundu. Günay, İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın göreve gelir gelmez olaylarla karşılaştığına değinerek, Ankara'dan gelen polis müfettişlerinin olaylarla ilgili inceleme yaptığı bilgisini aldığını kaydetti. Haklı ithamlarla başlayan eylemin, AK Parti ilçe teşkilatlarına yönelen fiili olaylara dönüşmesine ilişkin inceleme yapılacağını vurgulayan Günay, Kordon'da oturan masum insanlara müdahale edenlerin de inceleneceğine işaret etti. AK Parti'nin bütün Türkiye'de yaşam standardını yukarı çekmekle ünlendiğini hatırlatan Günay, şöyle konuştu: "Kimsenin hayat tarzına müdahale etmeye çalışmıyoruz. Bizim adımıza birilerinin hayatına müdahale etmeye çalışanlar hem topluma hem bize zarar verirler. Görev aşımı yapanları, sorumluları beraber öğreneceğiz. Bunların yaptırıma uğramaları hepimizi rahatlatacaktır."

"BİRKAÇ GÜN SABIR"
Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, açıklamaların ardından sükunet ortamının oluşabileceğini, sorunların çözümü için birkaç gün beklemek gerektiğini dile getirdi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki açıklamalarını da değerlendiren Eski Kültür ve Turizm Bakanı Günay, bütün bir hafta yaşananların kendisini çok rahatsız ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hayata müdahale edilmez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN