Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzlasma zirvesi

Alsancak Stadı'nda oynamak için Altay, KSK, Göztepe ve Altınordu'nun talepte bulunmasının ardından İzmir Gücü Spor Vakfı, 4 kulübün başkanını bir araya getirecek. Son karar verilecek

Giriş Tarihi: 9.6.2013
ALTAY, Karşıyaka, Göztepe ve Altınordu'nun maçlarını Alsancak Stadı'nda oynamak istemesinin ardından İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) devreye girdi. İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, dört kulübün başkanını bir araya getirip, uzlaşma arayacaklarını söyledi. Toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu İzmir Bölge Müdürü Hamdi Kutval ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan'ı da davet edeceklerine değinen Yemişçi, "Şu anda 4 kulüp için iki stat var. Geçen sene de İZVAK'ın önderliğinde sorun çözülmüştü" diye konuştu. Altay Başkanı Ömer Hızlıok'un, Ankara'daki toplantıda zeminin yapılması için stadı devredebileceklerini söylediğini hatırlatan Yemişçi, "Kiralanan bir mülk için devlet, kendi kullanımında olmadığı için yatırım yapmıyor. Eğer şimdi Altay stadı devrederse zeminin yeni sezona getirilmesi için İZVAK olarak desteğimiz veririz. Öğrendiğim kadarıyla 1 ila 1,5 milyon lira arasında kaynak gerekli" dedi. Yemişçi, Atatürk ve Alsancak Stadı'nın eksikliklerini giderilmemesi halinde yeni sezonda maç oynatılmama riskinin bulunduğunu dile getirdi.

Kaplan'dan vize yok
İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ise, Alsancak Stadı'nın 4 takımın maçını kaldırmasının mümkün olmadığını söyledi. En fazla 2 takımın bu statta maç yapabileceğini kaydeden Kaplan, "Altay, stadı bize devretmediği için biz zemin çalışması yapamıyoruz. Zemin yenilemesinin sezona yetişmesi zor görünüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzlasma zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN