Urla'da geri dönüşüm çantaları dağıtıldı

Urla Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle ilçede geri dönüşüm çantaları dağıtıldı.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 11:34
Kadın Meclisi üyeleri, çantaları ilk olarak Kadın Üretici Pazarı'nda dağıtırken, gerek tezgah sahibi kadınlar, gerekse alışverişe gelenler, doğaya karşı duyarlılıklarından dolayı belediyeye ve kadın meclisi üyelerine teşekkür ettiler.

Doğada uzun süre yok olmayan naylon poşetlere karşı başlatılan proje ile önce kadınların bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Evin ihtiyaçlarını ve pazar alışverişini genellikle kadınların yaptığını ve bu nedenle öncelikle kadınların bu konuda bilinçlendirilmesinin önem taşıdığını ifade eden kadın meclisi üyeleri, 'Kadın duyarlılığı yaşamın her alanında farkını ortaya koymaktadır. Bu konuya da kadınlarımızın hassasiyetle yaklaşacağına ve alışverişlerinde naylon poşet yerine Pazar çantaları ve geri dönüşüm poşetleri kullanacaklarına inanıyoruz' dediler.

Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu da, daha yaşanabilir bir çevrenin insanların duyarlı davranışlarıyla mümkün olacağını dile getirerek, 'Gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakmak tüm vatandaşlarımızın en önemli sorumluluğudur. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan ilçemizin doğayla uyumlu sağlıklı bir gelişim göstermesi için bizler elimizdeki tüm imkanları kullanmaktayız. Mavi ve yeşil Urla'nın var olan doğal potansiyellerinin bozulmadan korunması konusunda gerekli özeni ve itinayı göstermekteyiz. Vatandaşlarımızın da bu konuda gerekli duyarlılığı göstereceklerine olan inancımız sonsuzdur' diye konuştu.

Naylon poşetlerin doğada çok zor yok olduğuna da dikkat çeken Karaosmanoğlu, vatandaşlara bu konuda özen göstermeleri, geri dönüşümü olan çanta kullanmaları çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Urla'da geri dönüşüm çantaları dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN