'de mobese sistemi 24 saat kayıtta

Giriş Tarihi: 12.6.2013 10:21

Belediyesi'nin İZKA'nın desteğiyle geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiği Birgi Kültür Yolu Projesi kapsamında kurulan mobese sistemi, 24 saat tarihi beldenin sokaklarında güvenliğin sağlanmasının en büyük yardımcısı oluyor.

360 derece dönen 18 kamerayla hizmet veren sistemde görüntüler Belediyesi'nde kurulan merkezde kaydediliyor. Toplam 32 kamera kapasiteli sistemde, ayrıca beldenin girişinde 2 adet de plaka okuma özelliği olan kamera yer alıyor.

Tarihi dokusuyla bölgenin yıldızı olan beldenin huzur ve güvenliği açısından önem taşıyan mobese sistemiyle ilgili bilgi veren Birgi Belediye Başkanı Cumhur Şener, 'Kameralar sürekli devrede olması önemli bir caydırıcılık sağlıyor. Sakinliğiyle ve tarihi dokusuyla bölgenin en önemli merkezlerinden biri olan Birgi'de birçok önemli noktada kameralarımız 24 saat çalışıyor. Yaşanan olaylarda da emniyet güçlerimize de kolaylık sağlıyor. Beldemizde ihtiyaç durumunda kamera sayısı artırılabilecek şekilde sistem kuruldu. 360 derece dönebilen kameralar kilit noktalarda hizmette. Plaka okuyabilen sistemlerle de giriş ve çıkışlar da kontrol altında' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birgi'de mobese sistemi 24 saat kayıtta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN