Fark yaratan ikili

Bir giyim firması için ortak çalışan Burcu Esmersoy ve stylist Mert Aslan, oluşturdukları yeni tarz ile herkes tarafından konuşuluyor

Giriş Tarihi: 13.6.2013
Giyim tarzı ile beğeni toplayan Burcu Esmersoy, sunduğu televizyon programlarının dışında bir markanın yüzü oldu. Hem iş hem de günlük hayatında kıyafet seçiminde ona başarılı stylist Mert Aslan destek oluyor. İzmir'de bir alışveriş merkezinde bulunan markanın mağazasına konuk olan başarılı ikili ile röportaj yapma fırsatı yakalım. Sohbetimiz stil, tarz ve alışveriş içerikli olunca eğlenceli ve keyifli bir röportaj ortaya çıktı.

Siz stilinizi biraz bize anlatın ve Mert beyin size olan katkısından biraz bahsedin?
- Burcu Esmersoy:
Ben her sabah farklı bir kadın olarak uyanıyorum. Bazı sabahlar uyandığımda gerçekten güzel giyinmek istemiyorsun. Dikkat çekmek istemiyorsun. Bir de o gün dışarıda işlerin varsa bir şekilde muhabirlere yakalanabilirim endişesi ile geçiştirmelik giyiniyorum. O yüzden kendime kolay bir stil geliştirdim. Beni bir jean ve beyaz farklı farklı t-shirtler, düz ayakkabılar ile gördüysen bilin ki Burcu o gün o kadarda süper kalkmamış. Bazende beni böyle topuklu ayakkabılar, şortlar, mini etek, dar kalıp bir elbise ile ile de görebilirsiniz. O zamanda anla ki o gün çok iyi kalkmışım ve iyi gözükmek istemişim. Mert'in şöyle bir teşhisi var. Bir tek o noktada çatışıyoruz. Benim içimde gerçekten bir sürü kadın var ve o kadınlardan bir tanesi ise Rus... Ve o Rus kadın ile kesinlikle anlaşamıyoruz. Yani o Rus böyle taksın takıştırsın miniler, dekolteler falan giysin. O Burcu'yu biraz Mert dengelemeye çalışıyor ama onun dışında kolay bir insan olduğumu düşünüyorum.

Burcu Hanım ile çalışmak kolay mı?
- Mert Aslan: G
erçekten çok güzel bir kadın, her giydiğini çok iyi taşıyor. Çalışmakta çok kolay. Sadece hani her sabah farklı bir kadın uyanıyor ya ben nasıl uyanacağını bilmediğim için onun olabileceği kadınları tahmin edip, ona göre hazırlanırım. Dolayısıyla da her zaman mutlaka hazırlanmışların içinde onu mutlu edebilcek bir şeyler buluyorum. Dolayısıyla da hiç bir zaman anlaşamamazlığımız olmadı. Mesela bazen o daha abartılı olmak istiyor ben onu dengelemek istiyorum. Mesela ben bu işe ilk başladığımda aksesuardan nefret ederdim, bir kadın az aksesuar takmalı diye düşünürken Burcu aksesuardan vazgeçemiyor. Biz de diğer şeylerle dengeyi sağlayalım istedik. Kıyafetleri daha sade seçiyoruz. Örneğin Burcu platformlu ayakkabı giymeyi severdi. Ben platformu hiç sevmem, artık çok platform giymiyor. Birbirimizden de çok öğrendiğimiz, geliştirdiğimiz şeyler var.

ÖDÜL GETİRDİ
Mert Bey'in desteğinin sizin hayatınızı nasıl bir etkisi oldu? Hani hayat olarak giyim tarzınıza bu dokunuşlar sizi nerden nereye getirdi?
- B.E:
Bir kere "Stil İkonu" ödülünü getirdi. Bence bu dokunuşların çok etkisi olduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin en iyi giyinebilen, yani gerçekten canım çok istediği zaman en iyi giyinen kadınlarından bir tanesi olmak bence çok güzel. Yaptığım iş ile doğru orantılı çünkü...

Şu an için öyle ama önceden bir spor programı sunuyordunuz ve ben sizinle yıllar önce röpörtaj yaptığımda "en üzüldüğüm şey, topuklu ayakkabılarımı giyememek" demiştiniz.
- B.E:
Aynen ama şimdi giyiyorum. O kadar güzel ki hiçbirini de atmamışım iyi ki de atmamışım. Çünkü hepsi teker teker yeniden moda oluyor. Sanırım ayakkabı konusunda ben bence gayet iyiyim.

Peki Popstar'dasınız. Acun Ilıcalı'nın ekibindeyken farklı ve sizin için ilk olan bir formatta sunuculuk yapıyorsunuz. Bu çok ağır bir sorumluluk olsa gerek, nasıl başa çıkıyorsunuz?
- B.E:
İlk bölümde başa çıkamamıştım gördüğünüz gibi... Yani böyle sudan çıkmış balığa dönmüştüm ama allahtan öyle bir özelliğim var uyum sağlıyorum. İlk gün yerimi çok yadırgadım. O ilk gün işte, öyledir zaten. Yayıncılıkta ilk günün günahı olmaz derler. İlk gün hem sahneye hem seyirciye hem kameramanlara, yönetmenlere hem de diğer unsurlara alışmak için geçirdiğin süredir. Canlı olduğu için benim bu ortamı görebilceğim tek şey o ilk canlı yayındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fark yaratan ikili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN