Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorlu ayarı

Altay Divan Kurulu Başkanı Zorlu, birleşme çağrısı yaptı, "Bu olursa Özgener de destek verecek" dedi. Şike konusunda gerekirse UEFA'ya kadar gidilmesi gerektiğini kaydetti

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, önemli açıklamalar yaptı. Kongre öncesi Ömer Hızlıok, Reha Kapsal, Niyazi Konuşmaz ve Aslan Savaşan'ın adaylıklarının gündemde olduğunu kaydeden Zorlu, "Başkan olacak kişi, 1.5 milyon liralık yükün altına girecek. Yönetimler, idari ve mali açılardan güçlü olmalı. Altay'ı maceraya sürüklememeli. Günü kurtarmak için gelmemeli" dedi. Güçbirliği yapılması gerektiğini anlatan Zorlu, "Mahmut Özgener ile görüştüm, (Altay'da herkes birleşirse, desteğe varım. Ama birleşme yoksa yokum) dedi. 100. yılı 1-2 konser yaparak kutlamak değil, Altay ruhunu geliştirmek ve marka değerini arttırmak gerekir. Altay sponsor olmazsa amatör kümede oynar" yorumunu yaptı.

SONUNA KADAR GİDİLMELİ

UEFA'nın şike sürecine müdahil olmasına değinen Zorlu, "Ömer Hızlıok'un federasyona inanması yüzünden doğru savunma yapılamadı. Hızlıok'a yol göstermiştim. Ama suçlamıyorum, çünkü sancılı bir süreç vardı. Ben kulüp başkanı olsaydım sonuna kadar giderdim. UEFA'nın kararına göre Altay bu davanın peşinden sonuna kadar gitmeli" dedi. Alsancak Stadı'ndaki anlaşmazlığa değinen Zorlu, şunları söyledi: "Altay, KSK, Göztepe, Altınordu birlikte zemini yapmalı. Altay yaparsa, diğer kulüpler kiradaki artışı kabul etmeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorlu ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN