Ağızlarına biber sürecek halimiz yok

Milletvekilleri Günay ve Kalkan'ın 'Gezi Parkı' olayları ile ilgili düşünceleri için AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Partinin temel ilkelerine aykırı düşmemek kaydıyla farklı yorumlar olabilir" dedi

Giriş Tarihi: 16.6.2013
AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, partisinin "sosyal medya" ile ilgili eğitimine katılmak üzere geldiği İzmir'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun AK Parti İzmir Milletvekilleri Ertuğrul Günay ve Erdal Kalkan'ın Gezi Parkı olayları ile ilgili twitterdan partinin politikasına aykırı görüş bildirmelerini hatırlatması üzerine Çelik, "Partinin temel ilkelerine aykırı düşmemek kaydıyla farklı yorumları olabilir. Farklı yorumları olan ağzına biber sürecek halimiz yok. Böyle bir niyetimiz de yok. Bu partimiz içinde değerlendirilir. Bu garipsenmez. Bu arkadaşlara farklı türlü yaklaşmamızı ve bakmamızı gerektirmez" dedi.

"İZMİR'E ÖNEM VERİYORUZ"
AK Parti Tanıtın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "sosyal medya" eğitimi için geldiği İzmir'de, partisinin il Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, Ankara ve İstanbul'da olduğu gibi tüm illerde miting yapacaklarını söyledi. Partisinin İzmir'deki yeni binasını ilk kez ziyaret ettiğini belirten Çelik, "Gayet güzel bir mekana taşınmışlar. İnşallah il başkanlığındaki bu değişiklik İzmir'deki siyasete de yansır. Biz İzmir'e çok büyük önem veriyoruz. Hükümetimiz döneminde İzmir'e önemli hizmetler yapıldı. Önemli eserler ortaya kondu. Bundan sonra devam edeceğini ümit ediyorum. Başbakanımız başta olmak üzere bakanlarımız yetkili arkadaşlarımız sıkı sık İzmir'e geliyorlar. Her hafta bir bakan arkadaşımız İzmir'de" diye konuştu. Çelik, Günay ve Kalkan'ın Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili görüşleri için şunları söyledi: "Kendi milletvekillerimizin ne dedikleri takip ediyoruz. AK Parti bir kitle partisidir. AK Parti uçlarda siyaset yapan, uç platformlar siyaset yapan bir siyasi parti değil. Biz demokratik değerler platformunda siyaset yapan bir partiyiz. Bizim partimizin içerisinde farklı dünya görüşlerine sahip olan, geçmişte farklı siyasi partilerde siyaset yapan insanlar da var. AK Parti Türkiye'nin ortalamasıdır. Türkiye'nin bir fihristidir. 81 ilde homejen olarak ülkeyi temsil eden bir partidir. Bizim 325 milletvekilimiz var. Biz tornadan çıkmış tek tip bir malzeme değiliz. Arkadaşlarımızın farklı düşünceleri, görüşleri olabilir. Bu görüşleri makul yollarla ifade edebilirler. Partinin temel ilkelerine aykırı düşmemek kaydıyla farklı yorumları olabilir. Bu arkadaşlara farklı türlü yaklaşmamızı ve bakmamızı gerektirmez. Bununla ilgili bir problem yok."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağızlarına biber sürecek halimiz yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN