Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğrenci dostu Tartan hep okulların yanında

İlçedeki okullara 20 milyon liralık yatırım yaparak Türkiye rekoru kıran Konak Belediye Başkanı Tartan, eğitime verdikleri desteğin daima süreceğini söyledi

Giriş Tarihi: 16.6.2013
Konak Belediyesi, Boğaziçi semtinde aynı bahçe içinde birlikte eğitim yapılan Barbaros Hayrettin İlkokulu, Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu'nun eksikliklerini gidererek 'Ahmet Piriştina Spor Kompleksi'ni de tepeden tırnağa yeniledi. 2001 yılında dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina tarafından yaptırılan ve üç okulun ortak kullanım alanında bulunan 'Ahmet Piriştina Spor Kompleksi'ni baştan aşağı yenileyen Konak Belediyesi ayrıca, çok amaçlı kullanılan salonu, okulların iç-dış boyasını, pencerelerini de yeniledi. Ayrıca, bahçeye de öğretmenlerin dinlenmesi için çardak yapıldı. Barbaros Hayrettin İlkokulu Müdürü Tuncay Şahin, hizmetlerinden dolayı Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'a teşekkür ederek, "Okulumuza çok emek verdiler. Pek çok eksiğimizi tamamlayıp, eskiyenleri yenilediler. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına şükranlarımızı sunarız" dedi.

ÇOCUKLAR MUTLU OLMALI
Başkan Tartan ise göreve geldiğinden bu yana okullara 20 milyon liralık harcama yapıldığını hatırlatarak, çocukların eğitimi ve mutluluğu için destek vermekten kaçınmadığını söyledi. Tartan, "Kimse bana okullara para harcamamı söylemiyor ama yerel yönetici olarak ilçemdeki tüm okullara 20 milyon lira yatırım yaptım. Bu bir Türkiye rekorudur. Çocuklarımızı mutlu görmek, sevindirmek beni mutlu ediyor. Eğitim çok önemli. O nedenle okullara desteğimiz sürecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğrenci dostu Tartan hep okulların yanında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN