Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ'da turizm atağı

Denizli Belediye Meclisi, ilin kış turizminde söz sahibi olmasını sağlayacak Bozdağ Kayak Merkezi'nin yapımı için 4.5 milyon lira para aktarma kararı aldı

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Turizm sektöründe bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Denizli'nin turizmin farklı alanlarında da kendini göstermesi amacı ile çeşitli projelere imza atan Denizli Belediyesi, örnek bir yatırıma daha imza attı. Denizli'nin kış turizminde söz sahibi olmasını sağlayacak Bozdağ Kayak Merkezi için geri sayım devam ederken Denizli Belediyesi'nden bu projeye tam destek geldi. Denizli Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Bozdağ Kayak Merkezi'ne 4.5 milyon lira para aktarılacak. Denizli Belediyesi olarak ilin tüm sektörlerde söz sahibi olmasını istediklerini belirten Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozdağ Kayak Merkezi'nin kış turizmi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

"BÜYÜK PROJELER YAKIŞIR"

Artık büyükşehir olan Denizli'ye büyük projeler yakıştığını kaydeden Başkan Osman Zolan, "AK Parti Denizli milletvekillerimiz Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak'ın büyük gayretleri sonucunda Maliye Bakanlığı tarafından Bozdağ Kayak Merkezi'ne 5 milyon liralık bir kaynak aktarıldı. Bu vesile ile milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Yine Valimiz Abdülkadir Demir de bu proje için büyük çaba harcıyor. Biz de Denizli Belediyesi olarak 4.5 milyon lira aktaracağız. Ayrıca Denizli İl Özel İdaresi de bu projeye maddi kaynak aktaracak. Böylece Bozdağ Kayak Merkezi işbirliği ve güç birliğimiz sayesinde en kısa sürede ülkemiz turizmine hizmet etmeye başlayacak. Bundan da ülkemiz ve Denizli ekonomisi kazançlı çıkacak" dedi.

"GELECEĞİMİZ TURİZMDE"
Turizm sektörünün Denizli'nin geleceği açısından büyük önem taşıdığını belirten Başkan Zolan, kendilerinin de bu önemin bilinci ile hareket ettiğini ve Laodikeia Antik Kenti başta olmak üzere pek çok tarihi mirası gelecek nesillerle buluşturduklarını söyledi.Bozdağ Kayak Merkezi'nin büyükşehir Denizli'ye önemli katkılar sağlayacağını belirten Başkan Zolan, hayata geçirdikleri tüm projelerde büyükşehirin geleceğini düşünerek hareket ettiklerini söyledi.

2 DEREYE 6 KÖPRÜ BİRDEN YAPILACAK
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bostanlı ve Çiğli dereleri üzerine kesintisiz ve rahat ulaşım sağlanması amacıyla 6 adet karayolu köprüsü yapmak için yapım ihalesi gerçekleştirdi. İhalenin sonuçlanıp yer tesliminin yapılmasının ardında toplam 150 günde tamamlanacak olan karayolu köprülerinin yapımı sırasında, dere yataklarının bazı bölümleri imar planına uygun hale getirilerek genişletileceği açıklandı. Büyükşehir Belediyesi, bu proje kapsamında, Çiğli Deresi'nin 8022/1 Sokak bölümünde mevcut 2 şeritli köprünün yanına 17.5 metre uzunluğunda, 17 metre genişliğinde 2 gidiş-2 geliş toplam 4 şeritli köprü yapacak. İZBAN Çiğli İstasyonu ile aktarma merkezinin bulunduğu bölgedeki trafik sıkışıklığı, yeni köprü sayesinde rahatlayacak. Bostanlı Deresi'nin Gün Sazak Bulvarı ile İZBAN hattı arasında kalan bölümünde 5 adet karayolu köprüsü oluşturulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ'da turizm atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN