Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çadırlar kalkmalı'

Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'na ziyaretinin ardından, İzmir'deki Gezi Parkı eylemleri hakkında açıklamalar yaptı

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Vali Toprak, göreve başlamasının üçüncü haftasında Başkanı Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Kordon'da, Gündoğdu'nun ortak yaşam alanlı olduğunu belirterek, Gezi Parkı eylemlerine değinen Toprak, "İzmirlilerin demokratik tepkisini yanlış noktalara yorumlayacak şekilde bakış açısını ortaya koymak, sizlerin de istemeyeceği bir şey. Esnaf, kendi açısından gelir noktasında sıkıntılı olduğunu beyan etti. Bu konuda talepler geliyor. Oradaki gruplar tepkilerini vermiş, demokratik söylemlerini ortaya koymuştur. O çadırların artık, bir an önce kendileri tarafından sökülmesi gerekiyor. Bunun bu şekilde sürdürülmesi de mümkün değildir" dedi.

BUYURSUN GELSİN

Gazetecilerin, Gezi Park olaylarından sonra Başbakan Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara'da yaptığı mitingleri hatırlatarak "Sayın Başbakan İzmir'de de miting yapmayı planlıyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine Başkan Kocaoğlu ise; "Sayın Başbakan buyursun gelsin. Türkiye'nin her yerinde istediği zaman miting yapar, İzmir'de de yapar. Orada bir şey yok. Benim görüşüm, bu sürecin en az hasarla atlatılması esastır. Yaşananların ülkeye, ekonomiye zarar verdiği bir gerçektir. Olayın bir an evvel bitmesi bizim temennimizdir. Hayırlısı olsun" diye konuştu. Ankara'da, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile bir araya gelen Kocaoğlu, İzmir metro istasyonlarıyla ilgili, yüzde 40'lık keşif artışını konuştuklarını dile getirdi. Bakan Güler'in keşif artışına ilişkin talebi imzalayıp, Bakanlar Kurulu'na sevk ettiğini söyleyen Kocaoğlu; "Sayın Bakan görüşmemizde, talebimizi Bakanlar Kurulu'nda da takip edip, en kısa zamanda çıkması konusunda yardımcı olacak" diye konuştu.

GREV İLANI ASILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZELMAN şirketinde örgütlü, DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası arasında 6 bin 500 kişiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasının ardından sendika, dün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi ve bağlı işyerlerine grev ilanı astı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı; "Eğer bu süreçte anlaşma sağlanamazsa, üretimden gelen gücümüzü kullanıp greve gitmekten de kaçınmayız."diye konuştu. Böylece geçtiğimiz hafta 3 bin 200 kişinin örgütlü olduğu İZENERJİ'den sonra Büyükşehir Belediyesi'ne ikinci grev ilanı da asılmış oldu. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, "Uzlaşma sağlanana kadar 6 bin 500 İZELMAN işçisi ile 3 bin 500 İZENERJİ işçisi bugünden itibaren sakal bıracak. Otobüs şoförleri de kıyafet yönetmeliğine uymaksızın serbest kıyfatle işe gidecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çadırlar kalkmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN