Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıcaklar - yolunda asfaltı eritti

'te hafta başından beri etkili olan aşırı sıcaklar karayollarında asfaltın yer yer erimesine yol açtı.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 09:55
- karayolunda Birgi mevkiinde asfaltın erimesi sonucu ortaya çıkan zift araçlar için tehlikeye sebep olurken, özellikle motosikletli sürücüler zor anlar yaşadı.
Birgi yolu üzerinde Tekstil mevkii ile Birgi girişindeki kavşakta asfaltın erimesi sonucu zift yeniden akışkan hale geldi. Yayaların bile kayarak düşme tehlikesi geçirdiği kayganlaşan yol için vatandaşlar, acil önlem alınması gerektiğini dile getirdi.

Birgi Belediye Başkanı Cumhur Şener, hem turizm sezonu, hem de hasat sezonu olması nedeniyle Ödemiş-Salihli yolunda yoğunluğun üst düzeyde olduğunu belirterek, şöyle dedi: 'Ödemiş'ten itibaren karayolumuz sıcak nedeniyle kötü durumda. Asfalt aşırı sıcak nedeniyle adeta kendini kusmuş durumda. Turizm sezonu olması nedeniyle Birgi'de hareketlilik var. Ayrıca Ödemiş'in tarım ürünlerinin hasat sezonundayız. Bu nedenle ağır tonajlı araçlar bu yolu yoğun kullanıyor. Ana yol olduğu için ağır vasıtalar ısıyı iyice artırıyor.

Yolumuzun genişleme ve yenileme çalışmaları için yetkililerimiz gereken çalışmaları başlatacaklar. Bu sevindirici bir gelişme ama bu çalışma yapılana kadar Ödemiş-Birgi yolunun acil olarak bakıma alınması gerekiyor. Yol sürücüler için büyük tehlike arz ediyor. Motosiklet sürücüleri çok zorlanıyorlar. Kayganlaşan yolda yürümekte bile zorluk çekiyoruz. Bu nedenle yolu kullanan sürücülerimize daha dikkatli ve tedbirli olmalarını tavsiye ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıcaklar Ödemiş-Salihli yolunda asfaltı eritti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN