Ortak aranıyor

Giriş Tarihi: 22.6.2013

Başkan Kocaoğlu, Gaziemir Fuar Alanı'na yapılacak otel ile Kültürpark'a yapılacak kongre merkezini özel sektörle ortak işletmek istediklerini belirtti, "Bu işin yönetimini profesyonellere bırakmamız gerekir" dedi

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziemir Fuar Alanı içinde yapılacak olan otelin ve Kültürpark'ta inşa edilecek kongre merkezinin işletmesinin kar paylaşımı şeklinde özel sektör ortaklığında yapılmasını planlandıklarını açıkladı. Kurul üyelerinden Bülent Akgerman'ın bu yöndeki bir sorusuna yanıt veren Kocaoğlu, şöyle dedi: "Talibi olursa, çalışmaları o şekilde yapacağız. Bunu biz de yapabiliriz ama Büyükşehir'in otel işletmesi doğru bir şey değil. Profesyonel bir kadroyla ve dizginleri elden bırakmadan sağlıklı yönetilmesini sağlamak gerekir. Her konuda olduğu gibi özel sektörle işbirliği yapmak istiyoruz." Kocaoğlu ayrıca bugünlerde başlamış olması gereken Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa bölge toplantısının Gezi olayları nedeniyle ertelendiğini söyledi, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi.

KÖRFEZ'DE SON ATAK

Körfez'in temizlenmesi ve yüzülebilir hale gelmesiyle ilgili projenin bu ayın 26'sında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) sunumunun yapılacağını da ifade eden Kocaoğlu, sonra da kararın bekleneceğini anlattı. Kocaoğlu, projenin 4-5 yıldır planladıkları şekilde yürüdüğünü belirtti, "Son noktaya geldik. Bakanlık kararının verilmesinden sonra çalışmalara başlayacağız" dedi. Başkan Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi'nin kredi derecelendirme kuruluşları nezdindeki not artırımı başarılarına da dikkat çekti, "Bu başarıları İzmirli hemşerilerimiz ve onların destekleri sayesinde yakaladık" diye konuştu.

Ağaç kesme iddiasına sert çıktı
Başkan Kocaoğlu, Gezi Parkı olaylarından sonra bazı AK Parti milletvekillerinin Üçkuyular ve Gaziemir'de de Büyükşehir'in ağaç kestiği yönündeki iddialara sert yanıt verdi. Kocaoğlu, "Ankara'da Melih Gökçek Kızılırmak'tan aldığı çamurlu suyu millete verdi. Hemen İzmir'in suyunda arsenik iddiasını çıkardılar. Şimdi de Gaziemir ve Üçkuyular'da ağaç kestiğimiz söylendi. Bunu iki dönem vekillik yapmış, bu memlekette profesörlük yapmış bir arkadaş söyledi. Sonra da yerleri karıştırdığını, yanlış anladığını belirtti. 'Orada ağaç yoktu' dedi. Her gelen Büyükşehir'e kara çalmak için elinden geleni yapıyor. Bunların hepsi laf-ı güzaf. Bizim ağaca, kente nasıl baktığımız belli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortak aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN