Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gıda'da senlik bereketi

İzmir'de, esnaf ve halk farklı bir etkinlikte buluştu. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Gıda Çarşısı Alışveriş Şenliği'nde 'Gıda Çarşısı'na hep birlikte sahip çıkalım' dediler

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Konak Belediyesi ve İzmir Ticaret Borsası'nın birlikte düzenlediği 'Gıda Çarşısı Alışveriş Şenliği' ile esnaf ve halk şenlikte buluştu. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmirlileri Ramazan alışveriş için Gıda Çarşısı'na davet etti. Gıda Çarşısı'nın her noktasına hareket getiren Şenlik alışverişle başladı. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve beraberindeki heyet, Çarşı esnafını tek tek gezerek alışveriş yaptı. Bakliyattan süt ürünlerine, turşudan çaya gıda ürünlerini paketleyerek satışa da katkı koyan Başkan Tartan, bir alışveriş geleneğini yeniden canlandırdıklarını söyledi. Böyle bir şenliğin Türkiye'de ilk kez yapıldığını vurgulayan Başkan Tartan, şenliğe kadın eli değdiğini söyledi ve şöyle konuştu: "Türkiye'de ilk kez böyle bir şenlik düzenleniyor. Bunun onuru da kadınlar yaşıyor. Kadın eli değdiğinde her şey daha güzel. Işınsu Hanım en başarılı borsa başkanıdır.

DESTEK VE TANITIM ŞART

Bugün burada 20 yıl önce olduğu gibi aileler yine çocuklarıyla birlikte Ramazan alışverişi yapıyor. Ürünler ucuz, kaliteli, çeşitli. Esnaf ticarete yüreğini katıyor. Gıda Çarşısı bir Açıkhava AVM'si. Ama para babalarının değil, gerçek halkın, esnafın kurduğu bir AVM olarak model oluyor. Gıda Çarşısı'nın yerel üretim ve tüketimi teşvik ettiği, sağlık ve uygun fiyatı bir arada sunduğunu hatırlatan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ise tanıtıma dikkat çekerek, "İnsanlar artık sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla ulaşmak istiyor. Gıda Çarşısı üretim, tüketim zincirinde sağlıklı, taze ve uygun fiyatlı ürünlerin tedarik ve pazarlamasında çok önemli bir role sahip" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gıda'da senlik bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN