Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İZKA'da seçim günü

Kalkınma Kurulu'nun yeni üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak başkanlığında, Kalkınma Kurulu Başkanı ile İZKA yönetiminde kurulu temsil eden 3 ismi belirleyecek

Giriş Tarihi: 25.6.2013
İzmir'in kalkınma politikalarına yön veren İzmir Kalkınma Ajansı'nda (İZKA) bugün seçim yapılacak. 100 kişilik İZKA Kalkınma Kurulu'nun yeni üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak başkanlığında toplanarak Kalkınma Kurulu Başkanı ile İZKA'nın 8 kişilik yönetiminde kurulu temsil eden 3 ismi belirleyecek. Kalkınma Kurulu, saat 14.30'da İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin Konferans Salonu'nda biraraya gelecek. İZKA Kalkınma Kurulu Başkanlığı için bu görevi 3 yıldır üstlenen Kemal Çolakoğlu yeniden aday olurken, karşısına kurul üyesi Nezaket Emine Atasoy ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Abdurrahman Çabuk çıktı. İZKA Yönetim Kurulu Üyeliği için ise İzmir Başkanlar Kurulu'nun desteklediği Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Bülent Akgerman ve İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu'nun (ESİDEF) desteklediği Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu ve Kavuklar Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavuk yarışacak.

BAŞKANLIĞA ÜÇ ADAY
İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, yapılan çalışmaların İZKA'nın gücünü ve değerini artırdığını belirterek, bu nedenle seçimlere ilginin çok olduğunu söyledi. Çolakoğlu, "Her yerde olduğu gibi İZKA'da da demokratik sistem çalışacak. Aday olanlar sandığın tespitiyle görevi alacak. Sandık ve demokratik seçim her kurum için çok güzel bir olay, demokrasi güzel bir olay. Bunu hep birlikte yaşayacağız" dedi. Çolakoğlu'nun karşısına çıkan Türkiye Hizmet Gönülleri Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ise gençlik ve sivil toplum projelerine destek için yola çıktığını söyledi. Atasoy, "Ben hanımefendi kimliğimle bu yola çıktım. Bir sinerji yaratacağımı düşünüyorum"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İZKA'da seçim günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN