Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ertuğrul AYTAÇ: Solmaz doğduğu köyü ihya ediyor

Giriş Tarihi: 27.6.2013
Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'ın doğup büyüdüğü Yuntdağ bölgesindeki Pelitalan köyünde tarihi bir gün yaşandı.
İl Genel Meclisi Başkanı olarak, Pelitalan köyünün ihtiyaçları için elinden geleni yapan Solmaz, köy Kur'an kursunun açılışı ve cami minaresinin temelinin atıldığı günü, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Manisa milletvekilleri Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ da bu tarihi günü tanıklık ettiler.
Başkan Solmaz, burada yaptığı konuşmada "Anadolu'yu Anadolu yapan, ülkemi ülke eden, Bayrağı Bayrak eden madde planlarındaki gelişmelerin yanında, gönülleri dolu dolu maneviyatla doldurmak, Allah aşkını, Resul sevgisini, Peygamber aşkının Kur'an hizmetlerini alabildiğine, ülkemin her insanının gönlüne sokmak, biz yöneticilerin görevidir" dedi.
Ramazan'ın başlamasına az bir zaman kala, kutsal gece olan Berat Kandili'nde vatandaşlarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Abdurrahman Savaş da, konuşmasında şunları söyledi: "Bizleri günde beş defa namaza, kurtuluşa çağıran ve çağrının mekanı olan, aynı zamanda İslam işareti olarak kabul edilen camimizin minaresinin temelini atmak için bir araya geldik. Bunun yanında Cenab-ı Hakk'ın 'Seni yaratanın adıyla oku' hitabını ve bunun devamında insanın hayatını tanzim eden, niçin geldiğini, nereye gideceğini, nasıl davranılacağını, insan vasfını, yaratılanların en şereflisi olma vasfına nasıl ulaşılacağını gösteren Yüce Kitabımızı çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın okuyacağı güzel bir eğitim mekanının açılışını yapmaya geldik. Bu tür güzellikleri bir arada paylaşmak gibi bir bahtiyarlığa erişmiş olmak dolayısıyla ben kendimi çok mutlu addediyorum."
Konuşmaların ardından Vali Savaş ve beraberindekiler önce köy camisinin minaresinin temelini attı daha sonra Kur'an kursunun açılışını yaptı. Tören, okunan Mevlidi Şerif'in ardından hayır yemeğinin misafirlere ikramı ile birlikte sona erdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ertuğrul AYTAÇ: Solmaz doğduğu köyü ihya ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN