Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlaç gibi proje

Büyükşehir Belediyesi, Gürçeşme, Yenişehir ve Buca trafiğini rahatlatmak üzere Gürçeşme Caddesi kenarındaki Musevi mezarlığının önünden Yeşildere Yolu'na 4 ayaklı köprü ile bağlantı kuruyor

Giriş Tarihi: 27.6.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, her geçen gün artan araç sayısına karşı yeni yollar açmak için yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi, Gürçeşme, Yenişehir ve Buca trafiğini rahatlatmak amacıyla Gürçeşme Caddesi üzerindeki Musevi mezarlığının önünden Yeşildere Yoluna bağlantı yolu için proje hazırlandı. Yaklaşık 3 milyon liralık kamulaştırma yapan belediye, Aliağa - Menderes arasında işleyen İZBAN hattını 4 ayaklı köprü ile geçerek Yeşildere Yolu'na bağlantı yapacak. Böylece Buca'dan gelip Konak, Bornova, Karşıyaka, Alsancak ya da Çankaya yönüne gitmek isteyen araç sürücüleri, Yenişehir'deki Gaziler Caddesi'ne inmeden direkt olarak Yeşildere Yolu üzerinden istediği güzergaha gidebilecek. Yol Eylül sonu ya da Ekim ayı başında hizmete girmiş olacak.

BUCA TRAFİĞİ AKACAK

Buca trafiğini rahatlatmak amacıyla Yeşildere Yolu üzerinde Uçan Yol Projesi'ni hayata geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Gürçeşme trafiğini rahatlatmak amacıyla yeni bir projeyi daha başlattı. Özellikle Buca'dan Konak yönüne gelişte Gürçeşme Caddesi'ni kullanan araç sürücüleri projenin hayata geçmesi ile birlikte Yenişehir'deki Gaziler Caddesine inmeden doğrudan Yeşildere yoluna çıkış yapabilecek. Proje kapsamında İZBAN hattı üzerine 4 ayaklı köprü yapılacak. 2 gidiş iki geliş şeklinde düzenlenecek olan yol Yeşildere yolu üzerinde Hasyün'ün yanından kavşakla ana yola bağlanacak. Proje için Musevi mezarlığının karşısında yaklaşık 3 milyon liralık kamulaştırma yapan Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarını Ekim ayı sonunda bitirmiş olacak. Yapım çalışmaları çerçevesinde yapılacak 4 ayaklı köprü 662 metrekare alana oturacak. Ayrıca 300 metre uzunluğunda da yeni yol inşa edilecek. Yol yapım çalışması ile birlikte aydınlatma sistemi de oluşturulacak. Böylece sürücülerin gece de yol üzerinde rahatlıkla ilerlemeleri sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlaç gibi proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN