Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İthal mobilya yerli üretimi baltalıyor'

Türk mobilya sektörünün yenilikçi fikirler edinmesi amacıyla Ege İhracatçılar Birliği evsahipliğinde düzenlenen "Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı"nda sanayici, ihracatçı ve İzmirli sektör temsilcileri buluştu

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, Başkan Yardımcısı A. Müjdat Kemer ve Alfemo Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Davulcuoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı buluşmada, sektörün faydalı projeler sayesinde iyi bir konuma yükseleceği ortak görüşünde birleşildi.

BAKANLIKTAN DESTEK İSTEDİK

Başkan Tarakçıoğlu, 2023 hedefi olan 500 milyar dolarlık ihracat rakamına katma değer yaratan ürünlerle ulaşılacağını belirtti, "Ucuza ithal edilen mobilyalar, iç piyasayı olumsuz etkiliyor. Buna karşı önlemler almalıyız. Sektörün enerji, istihdam ve hammadde maliyetlerini indirmek için çalışıyoruz. Orman Bakanlığı'nın kereste ve odun fiyatlarına uyguladığı yüksek vergilerin en azından ihracatta indirilmesi için destek istedik" diye konuştu. Ramazan Davulcuoğlu da, tasarımın yanısıra faydalı ve katma değeri yüksek ürünlerin daha fazla üretilebilir ve ihraç edilebilir olduğunu vurguladı, "sektörümüz gelişime çok açık. Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı sayesinde katma değeri yüksek ürünler konusunda inovatif ve faydalı ürünlerin ortaya çıkacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İthal mobilya yerli üretimi baltalıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN