Ege'nin başkanları İzmir'de buluşuyor

Ege'deki oda ve borsaların başkanları İzmir'de bir araya gelerek bölgenin ekonomik sorunlarını görüşecek, çözüm önerilerini tartışacak

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Yaklaşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) seçimleri öncesinde Ege Bölgesi'ndeki oda ve borsalar İzmir'de biraraya gelecek. Ege Bölgesi'nin ekonomik sorunlarının masaya yatırılacağı ve çözüm önerilerinin tartışılacağı toplantı, 13 yıl sonra ilk kez gerçekleşmiş olacak. Önümüzdeki hafta Perşembe günü İzmir Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde yapılacak toplantıdan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yeniden TOBB Başkanlığı'na aday olması için destek mesajı çıkabileceği de ifade ediliyor. Ege Bölgesi'ndeki 85 oda ve borsanın biraraya geleceği toplantı İzmir Ticaret Odası (İTO)Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Borsası(İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Başkanı Bülent Koşmaz öncülüğünde düzenlenecek. Ege Bölgesi'nin dev toplantısına 85 oda ve borsa başkanının katılması bekleniyor. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, ilk defa yapılacak toplantıyla yeni seçilen oda ve borsa başkanları birbiriyle tanışma fırsatı yakalayacağına dikkat çekti. Toplantıda yeni iş birliği fikirlerini tartışılacağı ve birlikte hareket etme yönünde adımlar atılması için geleceğe yönelik çalışmalar yapılacağını ifade eden Demirtaş, "Ege Bölgesi'nin sorunlarını belirleyeceğiz. Bu sorunların çözümü için hangi yöntem ve iş birliğinin çalışmaları yapılabilir bunlara bakacağız. Amacımız Ege Bölgesi'nin ekonomik anlamda en iyi noktaya getirmektir" dedi.

"AFRİKA EXPO'DA KİLİT"
İzmir'in EXPO 2020 adaylık sürecine yönelik açıklamada da bulunan Ekrem Demirtaş, "Afrika kıtası, EXPO oylamasında kilidi açacak anahtar konumunda. Afrika, düğümü çözecek kıta. 'İzmir'in EXPO'su Afrika'nın EXPO'sudur' söylemi yaygınlaşırsa, başarırız diye düşünüyorum.Bizim en büyük şansımız, sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'nin başkanları İzmir'de buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN