Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yamanlar öğrencileri yine madalya ile döndü

İzmir Yamanlar Koleji öğrencileri, 20 ülkeden 120 yarışmacının katıldığı Balkan Matematik Olimpiyatı'nda ikisi altın, 4 madalya birden kazandı

Giriş Tarihi: 29.6.2013
Girdiği bilimsel, sosyal ve sportif etkinliklerde başarıdan başarıya koşan İzmir Yamanlar Koleji öğrencileri, Antalya'da yapılan 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı'nda da bu geleneği bozmadı. 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazanan öğrenciler bir kez daha okullarının gururu oldular. TÜBİTAK tarafından oluşturulan Genç Matematik Milli Takımı'nda yer alan Yamanlar Koleji lise 1. sınıf öğrencileri Ahmet İleri ve Ömer Avcı, 17. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı'nda iki altın madalya kazandı; Feyza Yavuz, gümüş ve Berke Çankaya, bronz madalya ile döndüler. Balkan Matematik Birliği tarafından Antalya'da 21-26 Haziran günleri arasında yapılan Olimpiyatlara 11 Balkan ülkesi ve 8 misafir ülkeden toplam 120 öğrenci katıldı. Ülkeler 6 kişiden oluşan milli takımları ile yarıştı. Türk Matematik Milli Takımı ise ev sahibi olduğu için iki ekiple yarıştı.

AMBARGO KOYDULAR

Ülkemize çifte altın madalya kazandıran öğrenciler Ahmet İleri ve Ömer Avcı "Dünya Matematik Olimpiyatı'nda da ülkemize altın madalyalar getirmek hedefindeyiz. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz" dediler. Yamanlar Koleji Müdürü Şakir Ural da, duygularını "Uluslararası bilim olimpiyatlarında Türkiye'nin aldığı 381 madalyanın 118'i okulumuz öğrencileri tarafından ülkemize kazandırıldı. Türkiye için dünya ile yarışıyoruz, bu da bize gurur veriyor" sözleriyle dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yamanlar öğrencileri yine madalya ile döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN