Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir, sağlık serbest bölgesi ilan edilmeli

Ege-Koop Genel Başkanı Aslan ile görüşen EBSO Başkanı Yorgancılar ile İTB Başkanı Kestelli "Bakanlar Kurulu hemen açıklama yapmalı. Bu karar EXPO 2020 adaylığımız için de önemli" dedi

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, seçim sürecini geride bırakan İzmir iş dünyasının iki önemli kuruluşu Ege Bölgesi Sanayi Odası ile İzmir Ticaret Borsası'nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanları Ender Yorgancılar ve Işınsu Kestelli'yi tebrik etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ege- Koop Proje Merkezi'nin ilk ve mega projesi olan İzmir Sağlık Serbest Bölgesi'nin İzmir için çok önemli olduğunu belirterek, "Gerekli başvurunun yapıldığı Bakanlar Kurulu, artık İzmir'i ilan etmelidir" dedi. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli de, "Hem Sağlık Serbest Bölgesi hem de Atayol ve EGEM35 projeleri tek kelime ile inanılmaz. İzmir'in bu tür projelere çok ihtiyacı var" ifadelerini kullandı. Ziyarette başta İzmir Sağlık Serbest Bölgesi Projesi olmak üzere Ege-Koop Proje Merkezi'nin çalışmaları hakkında bilgiler alan Yorgancılar, "Kentimizin yüzakı kuruluşu Ege-Koop'un İzmir ile ilgili son derece önemli projeleri var. Bunlar içerisinde özellikle Sağlık Serbest Bölgesi gerçekten çok ama çok önemli. İsteğimiz ilgili kararın bir an önce çıkmasıdır. Bu teması sağlık olan EXPO 2020 adaylığımız için de çok önemli" dedi.

PROJELER İNANILMAZ

Atayol ve EGEM35 Projeleri hakkında detaylı bilgiler alan Kestelli, "Ege- Koop gibi çok değerli bir markaya sahibiz İzmir olarak. Tüm çalışmaları ilgiyle takip ediyorum. Projeler tek kelime ile inanılmaz. Bizim İzmir'de bu tür projelere çok gereksinimimiz var. Çünkü bu projelerle İzmir bir anda renk değiştirir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, sağlık serbest bölgesi ilan edilmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN