Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mavişehir'de öncelik yeşil alanların olacak'

Giriş Tarihi: 2.7.2013
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ata Erpolat, Karşıyaka Platformu'nun 'Mavişehir'de yoğunluğu artıracak plan çalışmaları' yapıldığı gerekçesiyle gösterdiği tepki üzerine açıklama yaptı. Planlamada önceliklerinin yeşil alan olduğunu söyleyen Erpolat, "Onaylanan plan kapsamında yeşil alanların, ticaret ve konut alanına ayrılması gibi herhangi bir husus kesinlikle bulunmuyor. Aksine yeşil alanlar ve diğer donatı alanları kesinlikle azaltılmamıştır. Mevcut konutların yapı yoğunluğu aynen korunmuş, ilave inşaat alanı kesinlikle oluşturulmamıştır" dedi.

PLANLAR ONAYLANDI

Erpolat, Karşıyaka - Mavişehir Toplu Konut Alanı'nda 1989 yılından beri defalarca imar planları yapıldığını ve bu planların hep sekteye uğradığını belirtti, "22 yılı kapsayan planlama sürecinde, plansızlıktan kaynaklanan çok ciddi sıkıntılar bulunmakta iken Valiliğimiz tarafından Kasım 2011 tarihinde 'Toplu Konut Alan Sınırı' belirlendi. Akabinde bu bölgeye ilişkin yeni bir imar planı hazırlanarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na plan teklifinde bulunuldu. Bakanlığımızca da 18.09.2012 tarihinde planlar onaylandı" diye konuştu.

KONUTLAR KORUNDU

Planda, ticaret alanlarının getirilmediğini belirten Erpolat, "Ticaret alanları belli bir alanda oluşturulmuş ve konut alanlarından yeşil alan, yol ve otopark ile ayrılmıştır. Mevcut konutların yapı yoğunluğu aynen korunmuştur. Konuya ilişkin her türlü bilgi ve belge müdürlüğümüz arşivlerinde bulunmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mavişehir'de öncelik yeşil alanların olacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN