Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terzi söküğünü dikemedi

Saruhanlı Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü İşbilen'in başı, Manisa'da bulunan çiftliğine boru patlaması sonucu akan kanalizasyon pisliği ile dertte

Giriş Tarihi: 2.7.2013
Kentte kanalizasyon şebekesinin patlamasıyla birlikte, Ahmet Bedevi Mahallesi iki gün boyunca pis su ve kokularla mücadele ediyor. Mahallede çiftliği bulunan Su ve Kanalizasyon Müdürü İşbilen de 'Terzi kenti söküğünü dikemez' misali derdine çare arıyor. İşbilen, "Bana birileri kanalizasyon işleri müdürünün çiftliğini kanalizasyon suyu bastı deselerdi 'Hadi oradan der' gülüp geçerdim. Önce benden izinsiz çiftliğimin yanındaki ağaçlar yol için kesildi, şimdide hatalı yapılan alt yapı sistemi patladı. Şehrin tüm kanalizasyon pisliği 2 gündür çiftliğime akıyor" diye konuştu.

EKİLİ ALANLAR ÖLDÜ
İşbilen, olayı şu şekilde anlattı: "Ahmet Bedevi Mahallesinde 40 dönüme yakın bir çiftlik evim içerisinde hayvanlarım, meyve ağaçlarım ve hayvanlarım için ektiğim kışlık ürünler bulunuyor. Fakat 2 gün önceden başlayan kanalizasyon suyu çiftliğimi perişan etti. Belediyenin yol açma çalışması için yaptığı çalışmalar sürecinde, kanalizasyon alt yapı sisteminin yanlış bağlantı yapılması sonrasında DSİ kanallarının bu bölgeye su basıncını vermesiyle birlikte kanalizasyon şebekesini patladı. Tonlarca şehrin kanalizasyon suyu da çiftliğime akmaya başladı. Onlarca ekili alanımdaki ürünlere mi yanayım yoksa bunaltıcı sıcağa karşın yaydığı pis kokulara mı? Patlayan kanalizasyon suyu bir süre sonra kesilir dedim ancak olmadı. Manisa Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Erdal Nohutçu'yu aradım. Onun müdahalesiyle bir nebze olsun kesildi. Fakat olan ekili alanlara oldu" dedi. Belediye ile istimlak yüzünden mahkemelik olduğunu söyleyen İşbilen, "Yine bu yol genişletme çalışmaları bahane edilerek bir çok meyve ağaçlarım benden izin alınmaksızın kesildi. Şimdi de böyle bir olay başıma geldi. Nedir benim bu çektiğim" diyerek dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terzi söküğünü dikemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN