Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatandaş karlı çıkacak Büyükşehir Belediyesi, 2. kentsel dönüşüm projesini Uzundere'de açıkladı. Başkan

Giriş Tarihi: 6.7.2013

Büyükşehir Belediyesi, 2. kentsel dönüşüm projesini Uzundere'de açıkladı. Başkan Kocaoğlu, "Yapılacak binaları, maliyet fiyatından alacak, kazançlı çıkacaksınız" dedi

Geçtiğimiz günlerde Bayraklı'daki kentsel dönüşüm projesini kamuoyuna açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez Uzundere'de yapılacak dönüşümü yerinde tanıttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün de katıldığı tanıtım toplantısına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kocaoğlu, 32 hektarlık alanda uygulanacak ve 497 yapı ile 1172 bağımsız bölümü kapsayacak projeyle ilgili çalışmaların bilim ve teknolojinin kullanılarak yapılacağını söyledi, "Ben yaptım oldu, mantığının aksine yaşanılası bir kent kurmak istiyoruz" dedi.

"ADİL DAĞITIM YAPACAĞIZ"
Yolları ve yeşil alanları, spor ve sosyal tesisleri, kültür merkezi, pazaryeri ve otoparkı ile insanların mutlu, huzurlu ve güvenli yaşayacağı bir kent için çalıştıklarını belirten Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi: "Sizlerden istediğimiz tek bir şey var. Büyükşehir bu projeyi para kazanmak için yapmıyor. Tam tersi buraya para harcamak ve destek olmak için, kenti yeniden kurmak için yapıyor. Uzlaşmayı ve dönüşümü ne kadar hızlı gerçekleştirirsek o kadar iyi. Bu projenin garantisi, Türkiye'nin en önemli kuruluşlarından biri olan Büyükşehir Belediyesi kurumudur. Bugün ben varım, yarın bir başkası olur. Adil dağıtım yapacak olan, müteahhitle sizi buluşturacak olan biziz. Verilebilecek olan ne varsa sonuna kadar verilecek. Biz sizin hakkınızı hukukunuzu korumak, daha güzel bir kent kurmak için geldik" dedi.

"SİYASET böyle yapılmaz"
"Bayraklı'da yaptığımız sunumda bizi izleyen ve gelip bizi tebrik eden bir arkadaş, bugün bizi eleştiriyor" diyen Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi o arkadaş, 'Sakın ha, uzlaşmaya yanaşmayın' diye röportaj veriyor. Bu yanlıştır, kenti geriye götürmektir. 9 senedir karşınızdayım. Oturmam, kalkmam, yediğim, içtiğim, köküm, kütüğüm, ailem, her şeyim ortada. Buraya da gelip 'Uzlaşmaya yanaşmayın' diyecekler. Bu şekilde propaganda yapmak siyaset değildir. Vatandaş kimi belediye başkanı yapmak istiyorsa, kararını verir. Sonra hizmet yarışı başlar. Biz de bunun için buradayız. Başka bir amacımız olabilir mi? Belediye başkanlığı, para kazanılacak bir makam değildir. Buradan bütün vatandaşlarımızın karlı çıkacağını ben söylüyorum. Siz yapılacak binaları, maliyet fiyatından alacaksınız, müteahhitin satacağı fiyattan almayacaksınız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatandaş karlı çıkacak Büyükşehir Belediyesi, 2. kentsel dönüşüm projesini Uzundere'de açıkladı. Başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN