'Başkanlar, ciddi projeler yapsın'

Giriş Tarihi: 7.7.2013

Başkan Kocaoğlu, ilçe ve belediye başkanları ile Havagazı Fabrikası'nda buluştu

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları ile Tarihi Havagazı Fabrikası'nda biraraya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, "Önemli bir seçimin arifesindeyiz. Seçim bildirgelerimizi hazırlarken dikkatli olmalıyız. Aya yere basan, maliyeti belli olan projelerle yola çıkalım. Sivil toplum kuruluşlarının, ilçe örgütlerinin görüşlerini alalım" dedi. Toplantıda ilçe belediye başkanlarının ise çözüm ekiplerinin seçim öncesi harekete geçmesini istedi. CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ise, görevinin başında olduğunu ve bir yere aday olmadığını ifade etti. Toplantının açılışında konuşan CHP İl Başkanı Engin, "Uzun süredir belediye başkanlarımızla toplantı planlıyorduk. Gündem yoğunluğu nedeniyle toplanamamıştık. Bütün belediye başkanlarıyla partinin tüm organları gurur duyuyor. Yaptıkları hizmetler örgüt tarafından da değerlendirilecektir. Rakip partiler eleştiriler yapacaktır. Demokraside bunlar olur. 14 aydır görevdeyiz. Bütün belediye başkanlarımızın hizmetlerinden memnunuz. Marjinal gruplar hariç yurttaşlarımızın da memnun olduğunu düşünüyorum. Yeni bir seçim dönemine giriyoruz. Seçimlere hazırlanıyoruz. 8 ay içerisinde hizmetlerin daha da artacağı, projelerin bitirileceğibir döneme gireceğiz" diye konuştu.

BASINA KAPALI

Toplantının basına kapalı bölümünde belediye başkanları tek tek söz aldı. Burada konuşan Başkan Kocaoğlu'nun, "Önemli büyük ihaleleri bitirdik. Bize yeni bağlanan 9 ilçeye destek vereceğiz. Bunlardan Kiraz, Kınık, Dikili ve Karaburun'u pilot ilçe olarak belirledik. 21 ilçemizde 2-3 seçim kazanacak kadar büyüklükte yatırımlar yaptık. Bu yapılanlar seçmene iyi anlatılmalı. Gezi Parkı olaylarında sosyal medyanın önemli olduğunu gördük. Bunun iyi kullanılması gerekli" dedi.

SEÇİM İÇİN UYARI

Başkan Kocaoğlu, belediye başkanları seçim bildirgesi konusunda uyararak, "Tüm başkanlarımız bildirgelerini hazırlarken stratejik plandan yararlanmalı. Sivil topluma danışın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başkanlar, ciddi projeler yapsın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN