Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bisiklete yol ver

Giriş Tarihi: 7.7.2013

Esnafın, Konak Pier ile Pasaport İskelesi arasındaki bisiklet yolunu işgal etmesine tepki gösteren bisikletliler, sorunlarına çözüm istedi

İzmir'de Konak Pier ile Pasaport İskelesi arasında kalan bisiklet yolu esnaf tarafından işgal edilince İzmir Bisikletliler Derneği ve bisikletseverler, sosyal medyada örgütlendi. Konak Pier önünde toplanan 200 kadar bisikletlinin eylem için toplandığı haberini alan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, eylemcilerin yanına geldi. Toplu ulaşım araçları, İZBAN, metroya iniş ve binişlerde sıkıntı yaşadıklarını söyleyen bisikletseverlerin dertlerini dinleyen Kocaoğlu, Üçkuyular'dan Mavişehir'e kadar yaklaşık 40 kilometrelik bisiklet yolunu kademe kademe hizmete sokacaklarını belirterek, "En kısa sürede tamamlayıp, sizlerin hizmetine vereceğiz. Ayrıca kent merkezinde, bisiklet yolları esnaf tarafından işgal ediliyor. Biz zabıta ekiplerimizle elimizden geldiğince yolları açıyoruz. Ama burada sorunu kendimizde aramamız gerekiyor. Vatandaş oturduğu kafelerde bisiklet yoluna oturmamalı. Esnafı, vatandaş uyarmalı" dedi.

"ARABADAN İN, BİSİKLETE BİN"
Dernek üyeleri ve bisikletseverler Konak Pier'den, Pasaport İskelesi'ne kadar yürüdü. "Arabadan in, bisiklete bin" sloganını atan bisikletliler adına İzmir Bisikletliler Derneği eski Başkanı Murat Karakuş, açıklama yaptı. Kafeteryalara tahsis edilen yollar sebebiyle yayaların kaldırımda yürüyemez duruma geldiğini ve bu sebeple yayaların da bisiklet yoluna girdiğini belirten Karakuş şöyle dedi: "Bizler de kendi yolumuzu kullanamıyoruz. Şehrimize yeni bisiklet yollarının yapılmasını istiyoruz. Belediyenin, Pasaport-Konak arasındaki probleminin çözmesini talep ediyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisiklete yol ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN