Ünlü sanayiciler turizme girdi

Urla Altınkoy aşığı, işadamı ağırlıklı 23 İzmirli bir araya geldi, Altınkoy Turizm Yatırımları Şirketi'ni kurdu. İlk yatırımın açılışında hedef, bölgeye yeni tesisler kazandırmak olarak açıklandı

Giriş Tarihi: 7.7.2013
İzmir iş dünyası temsilcileri Hilmi Uğurtaş, Şerife Eren, Rüştü Okan gibi isimlerin yanı sıra doktor, mali müşavir gibi sektörlerden temsilcileri bir araya getiren Altınkoy Turizm Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin ilk turizm yatırımı 'Marika Beach Kulüp' faaliyete geçti. Maça Beşlisi'nin de sahne aldığı açılış gecesinde hedef, 'bölgeye yeni turizm tesisleri kazandırmak' olarak açıklandı. Şirketin kurucu ortakları arasında yer alan Çiğli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hilmi Uğurtaş, geçmişte Kaçakçılar Plajı ya da Yumlu Plajı olarak adlandırılan Urla Altınkoy'da denizden yararlanmak isteyen site sakinleri ve konuklar için inşa edilen tesis, sit alanı içinde kalması nedeniyle Urla Kaymakamlığı tarafından yıkıldı. Bunun üzerine denizi kullanmak ve bu keyfi sürdürme olanağı kalmamıştı. Yasa öncesi bölgede inşa edilen bir binayı almak için harekete geçtik. Sonuçta aralarında Şerfie Eren, Ekrem Kayı, İsak Eskinazi, İlker Özsüt gibi isimlerinde bulunduğu Altınkoy aşığı diyebileceğimiz 23 kişi biraraya gelerek Altınkoy Turizm Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ni kurduk" diye konuştu.

KURUCULARI BİLDİK SİMALAR
Şirketin kurucu ortakları arasında yer alan Çiğli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Hilmi Uğurtaş, 2012 sonunda kurulan şirketin, geçmişte Kaçakçılar Plajı ya da Yumlu Plajı diye anılan Urla Altınkoy'daki bir binayı aldıklarını söyledi, şu bilgileri verdi: "Kurucuları arasında Şerife Eren, Ekrem Kayı, İsak Eskinazi, İlker Özsüt, Rüştü Okan gibi iş dünyası temsilcilerinin bulunduğu şirket, hızla çevre düzenlemesini yaptı. Sosyal alanları site sakinlerinin yanı sıra günübürlik turistlerin ihtiyaçlarını da dikkate alarak yatırımları tamamlandı. İlk yatırımımız Marika Beach böylece faaliyete geçti" diye konuştu. Bu yatırımı Altınkoy'u korumak için yaptıklarını ifade eden Uğurtaş, "Sit nedeniyle yapılaşma mümkün değil. Ancak ileride sit kanununda bir değişiklik olursa ya da yakın bir yerde imar izni olan arazi bulursak, otel tarzı bir turistik tesis yatırımı yapabiliriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü sanayiciler turizme girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN