Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çocuklarımı görmeliyim'

Çocuklarını kendisine göstermeyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ilginç bir protesto yöntemiyle tepki gösteren Mehmet Yiğit, "Ölüm oruncundayım" diyerek ağzını bantladı

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Manisa'da evli ve 3 çocuk babası Mehmet Yiğit (35), çocuklarını kendisine göstermeyen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü protesto etmek amacıyla Manolya Meydanı'nda 'ölüm orucuna' başladı. Üzerinde, "Elimde olan mahkeme karanına rağmen, eşim ve çocuklarım buraya gelene kadar ölüm orucuna devam edeceğim' yazılı pankart alan ve ağzını koli bandıyla bantlayan baba Mehmet Yiğit, "Eşimle barışıp ailemi de alıp memleketim Iğdır'a gitmek istiyorum. İsteklerim olmazsa kalkmam" diye konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Mehmet Yiğit'in beyanlarının gerçeği yansıtmadığını ve kendisini psikolojik sorunlarının olduğunun tespit edildiğini belirterek, "Ona çocuk verilmez" dedi. 1.5 yıl önce eşi Çiğdem Yiğit ile yaşadığı tartışma sonrasında hayatının değiştiğini, hem eşini hem de çocukları Nuran (16), Gökhan (11) ve Kader'i (9) göremez olduğunu anlatan baba Yiğit, "Tekirdağ'da serbest meslek sahibi olarak çalışıyorum. Eşimle tartıştık. Kendisi beni polise şikayet etti. Boşanma davası açtık. Mahkeme sürüyor. Hakim kararıyla uzaklaştırıldım. Ayrıca kendisini darp ettiğim içinde 4 bin 500 TL para cezası kesildi. Ödeyemedim" dedi. Bu karardan sonra İzmir'in Urla ilçesine kaçtığını anlatan Baba Mehmet Yiğit, "8 ay Urla cezaevinde kaldım. Çıkınca oğlum Gökhan'ı buldum ve yanıma aldım" dedi.

"BANA TUZAK KURDULAR"
Sonra eşine ulaştığını belirten Mehmet Yiğit, bana "Manisa'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görüşelim" dedi. Oraya gittiğimde eşimle görüştük. 5 dakika sonra polisler geldi. Oğlumu elimden aldılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuklarımı görmeliyim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN