Jilete dönüşecekler

İzmir'de 1991 yılından bu yana ulaşım hizmeti veren 256 otobüs hurdaya ayrıldı ve jilet yapılmak üzere MKE Aliağa Tesisleri'ne gönderildi

Giriş Tarihi: 11.7.2013
ESHOT Genel Müdürlüğü'nde ekonomik ömrünü tamamlayan 256 otobüs jilet yapılmak üzere hurdaya ayrıldı. İnciraltı Çakalburnu'ndaki otobüs garajında önce parçalara ayrılan otobüsler daha sonra kamyonlara yüklenerek jilet yapılmak üzere Aliağa'daki Makine Kimya Endüstrisi tesislerine yollandı. Emektar otobüslerin parçalara ayrılma işlemi sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı. Her gün 1 milyon 250 bine yakın vatandaşı sabah evden işe, akşamları da işten eve taşıyan ESHOT Genel Müdürlüğü'nün emektar otobüsleri, ekonomik ömrünü doldurduğu için hurdaya ayrıldı. Çakalburnu'ndaki garajına çekilen 91'i İkarus, 165'i Sanos olmak üzere toplam 256 körüklü otobüs, jilet yapılmak üzere Aliağa'daki MKE Tesisleri'ne gönderildi. Nakliyesi kolay olsun diye önce parçalara ayrılan ardından da TIR'lar ile Aliağa'ya gönderilen emektar otobüslerin geri dönüşüm kapsamında jilet olacağı öğrenildi. Otobüslerin parçalanma işlemi sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı.

OTOBÜS FİLOSU GENÇLEŞTİ

ESHOT Genel Müdürlüğü yetkilileri filoya yeni katılan otobüslerle filonun gençleştiğini, ekonomik ömrünü tamamlayan otobüslerin de hurdaya ayrıldığını söylediler. Türkiye'nin dört bir yanından ve metropol ilçe sınırları içindeki belediyelerden otobüs talepleri olduğunu belirten yetkililer bu kapsamda 78 otobüsün de gerekli bakım onarım çalışmaları yapıldıktan sonra belediye meclis kararı ile ihtiyacı olan belediyelere hibe edildiğini söyledi. Zonguldak, Amasya, Balıkesir, Denizli Sarayköy, Edirne, Isparta, Erzincan, Kütahya Simav, Tokat ve Sivas'a bağlı ilçelerle İzmir il sınırları içindeki ilçe belediyelere otobüsler hibe edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jilete dönüşecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN