Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durtur, baştan yaratılacak İzmir'in en büyüğü olacak

İl Özel İdare'nin 12 yıldır atıl duran tesisleri ayağa kaldırılacak. Günübirlik dinlenme ve eğlence tesisi olacak olan Durtur'un 700 metrelik sahili, 4 iskelesi, su parkı bulunuyor

Giriş Tarihi: 12.7.2013
Yaklaşık 12 yıldır atıl durumda bulunan İl Özel İdare'nin Durtur tesisleri, içinde su parkının bulunduğu, 700 metrelik sahili ve 4 iskelesi ile günübirlik dinlenme ve eğlence tesisi olacak. Ayrıca tesise İzmir'in en büyük beach kulübü yapılacak. Urla çıkışında İçmeler mevkiinde bulunan Durtur, 1992 yılında İl Özel İdaresi tarafından inşa edildi. 2000'li yıllara kadar işletilen tesis, daha sonra kaderine terkedildi.

RAMAZAN SONRASI HAZIR
Tesis, 2011 yılında Katip Çelebi Üniversitesi'ne devredildi. Ancak bir süre sonra Üniversite Durtur'u İl Özel İdaresi'ne geri verdi. Son olarak 24 Nisan'da yapılan ihaleyle İzmirli mimar Giray Turgaylı, tesisi yıllık 166 bin liraya 10 yıllığına kiraladı. Tesisin yeni adını Momo 35 Beach Club olarak belirlediklerini söyleyen yeni kiracı Giray Turgaylı, "İzmir'in en büyük beach kulübünü burada açacağız. 700 metrelik sahilimizle ve 4 iskelemizle hizmet vereceğiz. Bunlar için yaklaşık 9 milyon liralık yatırım yapacağız. Tesiste 100'e yakın personel çalışacak. Cumartesi ve pazar günleri toplam 2 bin kişiyi günübirlik misafir etmek istiyoruz" dedi. Emin Turgaylı İnşaat'ın sahibi olan Turgaylı, turizm ve eğlence sektörüne ilk kez girdiğini söyledi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Böylesine önemli bir tesisi İzmir'e ve ekonomiye kazandırmak istedik. İlk konuklarımızı Ramazan'dan sonra ağırlamayı planlıyoruz. Projede sahil bandında su kaydıraklarının bulunduğu bir aquapark bulunacak. Tesisin simgesi haline gelen eski düğün salonu dizayn edilerek, yine aynı işlevi görecek. Çadırlarımız, yelken kulübümüz olacak. Tatlısu yüzme havuzu, beach club, 2 restoran, ocakbaşı, 2 kafe ile hizmet vereceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durtur, baştan yaratılacak İzmir'in en büyüğü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN