Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni bulvar bitiyor

Büyükşehir Belediyesi, 47 milyon liralık harcama ile İnönü ve Yeşillik caddeleri arasında yürüttüğü 4,5 kilometrelik "ekspres" güzergah yapımını yılbaşına kadar tamamlamayı planlıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2013
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi arasını 3 kilometre kısaltacak yeni ekspres yolun yapım çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Toplam 7.5 kilometrelik güzergahı 3 kilometre kısaltarak 4.5 kilometreye indirecek yeni güzergahtaki yapım çalışmalarının yüzde 70'i bitti. İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi arasındaki ulaşımda büyük kolaylık sağlayarak bölge trafiği için devrim yaratacak olan yeni güzergahın istinad duvarları tamamlanmak üzere. 12 kilometrelik yağmur suyu ve kanalizasyon hattının yarısından fazlası tamamlandı. Güzergahın Dostluk Bulvarı bölümünde ilk kısım kaldırım, alt yapı ve asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Kente kazandırılan bu büyük yatırımın maliyeti; 30 milyon lirası kamulaştırma bedeli, 13 milyon lirası yapım gideri ve 3 milyon 200 bin lirası asfaltlama olmak üzere 47 milyon lirayı aşıyor. Hızlı tempoda süren projenin Aralık ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

GÜVENLİ GEÇİŞ OLACAK

Bölgede ayrıca, eğim ve kot farkı nedeniyle bölünmüş yol olarak yapılan 4549 Sokak üzerindeki cami, sağlık ocağı ve okulun bulunduğu noktada vatandaşların karşıdan karşıya geçişini sağlamak için proje çalışmaları sürüyor. İnönü Caddesi Metin Oktay Kavşağı'ndan başlayarak Hıfzısıhha önünden 52/18, 52/96, 200/1, 9601, 9602 sokaklar, Erdal Yaklav Caddesi, 4551 Sokak, Dostluk Bulvarı ve 4025 Sokak güzergahı boyunca açılacak yeni bağlantı yolu, İnönü ile Yeşillik Caddesi'ni birbirine bağlayarak bölgedeki ulaşımda büyük rahatlık sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni bulvar bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN