Gümüslük'te 10. yıl onuruna

Giriş Tarihi: 13.7.2013

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 15 Temmuz akşamı yapılacak açılış konseriyle müzikseverlere "Merhaba" diyecek

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 10. yılına hoş sürprizler ve değişimlerle giriyor. Dokuz yıl boyunca 4 asırlık bir Ortodoks şapeli olan "Eklisia"da süregelen sanat serüveni, bu yıldan itibaren, 2 bin 500 yıl önce Kral Mausolos'un sarayı ve anıt mezarında kullanılan taşların çıkarıldığı Koyunbaba mevkiindeki Antik Taş Ocağı'na taşınıyor. Akustiğiyle dikkat çeken ve aynı anda 3 bin kişiye ev sahipliği yapabilecek olan konser alanı, taleplere de yanıt vermiş olacak. Sabah Gazetesi'nin basın sponsorluğunu üstlendiği Festival, 15 Temmuz'da Gülsin Onay & Erkin Onay konseriyle kapılarını açıyor. Saat 21.30'da başlayacak açılış konseri geçen yıl kaybettiğimiz İşsanat Direktörü Meriç Soylu'nun anısına düzenlenecek. Festival, sanat yönetmeni Eren Levendoğlu ve festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay öncülüğünde, Bodrum Klasik Müzik Derneği'nin bir etkinliği olacak. Festivalde, dünyanın en saygın sanatçılarından; Aldo Ragone, Endellion Quartet, Erkin Onay, Gülsin Onay, Mauricio Vallina, Pierre Reach, Yury Martynov, Boğaziçi Caz Korosu, Carlo Domeniconi ve Derek Gripper eserleri ve icralarıyla klasik müzik tutkunlarına bir ay boyunca harikulade bir atmosfer sunacak. Festivale dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say da katılarak, genç müzisyenlere masterclass verecek.

Festival programı
15 Temmuz - Gülsin Onay & Erkin Onay (Piyano/Keman) BODTO sponsorluğunda 20 Temmuz - Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması - Final Konseri B sınıfı 21 Temmuz - Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması - Final Konseri A sınıfı 22 Temmuz - Yury Martynov (Piyano, Rusya) 25 Temmuz - Mauricio Vallina (Piyano, Küba) 28 Temmuz - Endellion Dörtlüsü (Yaylı dörtlü, İngiltere) & Gülsin Onay (piyano) 01 Ağustos - Aldo Ragone (Piyano, İtalya) 04 Ağustos - Pierre Reach (Piyano, Fransa) 10 Ağustos - Boğaziçi Caz Korosu 16 Ağustos - Carlo Domeniconi & Derek Gripper (Gitar, İtalya)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüslük'te 10. yıl onuruna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN